مینو محرز:

سویه جدید کرونا تحت عنوان لامبدا از قدرت سرایت و انتقال بیماری بالاتری برخوردار است / گونه جدید هنوز به ایران نرسیده

1400/04/28 - 21:34 - کد خبر: 47709 نسخه چاپی

نصر: مینو محرز استاد دانشگاه و عضو اتاق فکر واکسن،با اشاره به واریانت جدید لامبدا اظهار کرد: ویروس کرونا برعکس ویروس‌های مرس و سارس هر چقدر تغییر پیدا کرده و جهش می‌یابد قدرت آن بیشتر از واریانت‌های قبلی خود می‌شود.

به گزار نصر، عضو اتاق فکر واکسن گفت: واریانت جدید کرونا تحت عنوان لامبدا از قدرت سرایت و انتقال بیماری بالاتری نسبت به جهش‌های قبلی برخوردار است.
مینو محرز استاد دانشگاه و عضو اتاق فکر واکسن،با اشاره به واریانت جدید لامبدا اظهار کرد: ویروس کرونا برعکس ویروس‌های مرس و سارس هر چقدر تغییر پیدا کرده و جهش می‌یابد قدرت آن بیشتر از واریانت‌های قبلی خود می‌شود.
او ادامه داد: واریانت لامبدا در آمریکای جنوبی شناسایی شده و مطالعه بر روی این جهش جدید ویروس کرونا در حال انجام است. طبق تحقیقات واریانت جدید کرونا تحت عنوان لامبدا از قدرت سرایت و انتقال بیماری بالاتری نسبت به جهش‌های قبلی برخوردار بوده و احتمالا شدت بیماری اش هم بیشتر از نوع‌های قبلی کروناست.
محرز بیان کرد: خوشبختانه واریانت جدید لامبدا در کشور ما شیوع پیدا نکرده است.
او تاکید کرد: واریانت جدید لامبدا جوانان را بیشتر از نوع‌های قبلی درگیر می‌کند. اگر مردم فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت نکنند، باعث می‌شود تا ابتلای یکی از اعضا، همه افراد خانواده را درگیر کند.
این استاد دانشگاه گفت: تا قبل از انجام واکسیناسیون در هنگام خروج از منزل و حضور در مراکز شلوغ باید از ماسک استفاده کنید. به هیچ‌وجه شستن دست‌ها با آب و صابون را فراموش نکنید. مردم باید از برگزاری دورهمی‌های خانوادگی بپرهیزند تا زنجیره انتقال بیماری کرونا قطع شود.
انتهای پیام/
سویه جدید کرونا تحت عنوان لامبدا از قدرت سرایت و انتقال بیماری بالاتری برخوردار است / گونه جدید هنوز به ایران نرسیده نصر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار