رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ورزقان؛

عشایر غیرمجاز منطقه حفاظت شده دیزمار به دادگاه معرفی می شوند

1400/04/28 - 16:51 - کد خبر: 47704 نسخه چاپی

نصر: رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ورزقان از تشکیل پرونده قضایی برای عشایری که دام های خود به صورت غیرمجاز در منطقه حفاظت شده «دیزمار» مستقر کرده اند، خبر داد.

به گزارش نصر، میر علی سید قمی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: ورود و چرای غیرمجاز دام در مناطق تحت مدیریت حفاظت محیط زیست، ممنوع بوده و جرم محسوب می‌شود.
وی با اشاره به قوانین حوزه محیط زیست ادامه داد: بر اساس بند «د» ماده ۱۰ قانون شکار و صید، ماده ۱۶ قانون حفاظت خاک و ماده ۱۱ آیین‌نامه اجرایی قانون حفاظت و بهسازی محیط زیست ، ورود و چرای غیرمجاز دام در مناطق تحت مدیریت حفاظت محیط زیست، ممنوع و جرم است.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ورزقان گفت: دامداران تعلیف غیرمجاز یقین بدانند در صورت مشاهده از سوی ماموران یگان حفاظت محیط زیست بدون هیچ اغماضی به مراجع قضایی معرفی خواهند شد  و در این راستا پرونده ۱۴ نفر از عشایر غیر مجاز جدیدا پس از تکمیل به مراجع قضایی ارجاع شده است.
به گزارش ایرنا، منطقه حفاظت شده «دیزمار»، منطقه ای کوهستانی و جنگلی است که در حوزه استحفاظی شهرستان های خدافرین، ورزقان و جلفا در شمال استان آذربایجان شریی قرار دارد.
انتهای پیام/
عشایر غیرمجاز منطقه حفاظت شده دیزمار به دادگاه معرفی می شوند خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار