خبر/

سازمان جهانی بهداشت: منشاء کرونا را سیاسی نکنید

1400/04/28 - 14:00 - کد خبر: 47695 نسخه چاپی

نصر: فارس به نقل از سی‌جی‌تی‌ان، نوشت: دبیرکل سازمان جهانی بهداشت گفت: انتظار دارد که همه کشورهای عضو از مطالعه علمی در مورد ردیابی منشا کووید ۱۹ حمایت کنند و از سیاسی کردن این روند خودداری کنند.

به گزارش نصر، «تدروس آدانوم گبرایسوس»، سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد انتظار دارد که همه کشورهای عضو از مطالعه علمی در مورد ردیابی منشا کووید ۱۹ حمایت کنند و از سیاسی کردن این روند خودداری کنند.
مدیرکل سازمان جهانی بهداشت طی یک جلسه توجیهی در مورد مرحله بعدی تحقیق در مورد ریشه ویروس، گفت: «یافتن منشا این ویروس یک تمرین علمی است که سیاست باید از آن دور باشد».
یک تیم علمی بین المللی به رهبری WHO در ماه مارس امسال گزارش خود را پس از ماموریت خود در شهر ووهان در مرکز چین ارائه داد. این گزارش نتیجه گیری کرد که منشا طبیعی «بسیار محتمل» است و منشأ آزمایشگاهی که توسط برخی سیاستمداران ایالات متحده مطرح شده، بسیار بعید است.
درمورد مرحله دوم مطالعه، دبیرکل سازمان جهانی بهداشت مراحل بعدی را شامل مطالعات تلفیقی انسان، حیات وحش، حیوانات پرورشی و محیط زیست تعیین کرد.
همانطور که کرونا ویروس جدید در اواخر سال ۲۰۱۹ در ووهان چین یافت شده، یافته‌های علمی برخی موارد ابتدایی را در اروپا، ایالات متحده و آمریکای لاتین نشان داده که قبل از ووهان چین آزمایش خون برخی از افراد ابتلای آنها به کووید ۱۹ را تأیید کرده است.
انتهای پیام/
سازمان جهانی بهداشت: منشاء کرونا را سیاسی نکنید خبرگزاری تحلیلی خبرآنلاین

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار