مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی:

هتل سازی در آذربایجان‌ شرقی رونق گرفته است

1400/04/27 - 20:27 - کد خبر: 47645 نسخه چاپی

نصر: مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی گفت: هتل سازی و توجه به توسعه زیرساخت های گردشگری در این استان طی سال‌های اخیر رونق گرفته است.

به گزارش نصر، احمد حمزه زاده روز یکشنبه در جلسه پیگیری هسته های کلیدی توسعه گردشگری و تقویت هویت فرهنگی استان، جهش در ساخت هتل و هتل آپارتمان سازی در استان را بسیار مهم خواند و افزود: در حالیکه هفت سال قبل تنها  ۳۲ هتل در این استان وجود داشت این رقم هم اکنون به ۶۷ هتل و هتل آپارتمان رسیده است که البته با اهداف سازمانی هنوز فاصله داریم.
بوی اعلام کرد: در حال حاضر در آذربایجان شرقی تعداد ۴۰ هتل و هتل آپارتمان نیز در حال ساخت است.
حمزه زاده  با اشاره به اینکه خروجی تدوین سند تدبیر توسعه گردشگری استان برنامه ای کامل بود که تمام بخش ها در آن لحاظ شده و در هیچ دوره ای برنامه ای با این قدرت که مشارکت فعالان و نخبگان تمام عرصه ها را جلب کند، تدوین نشده است، اظهار داشت: ایده و طرح تدوین سند تدبیر توسعه برای اولین بار در آذربایجان شرقی مطرح و در مدتی کوتاه در سطح ملی تبدیل به یک سند مرجع شد و در استان نیز یکی از اسناد بالادستی تلقی می شود.
وی گفت: یکی از بخش هایی که توانست برنامه های سند تدبیر توسعه را به طور کامل پیش برد و آنها را اجرایی کند، بخش گردشگری آذربایجان شرقی است که البته در اجرای برنامه های سند ناهماهنگی هایی وجود دارد که برای ساماندهی مسائل باید جلساتی برگزار و کاستی ها رفع شود.
حمزه زاده اظهار کرد با ادامه روند فعلی می توان میزان پیشرفت هسته های کلیدی سند تدبیر توسعه را به بیش از ۹۰ درصد رساند.
وی با اشاره به اقداماتی مثل راه اندازی بازارچه اینترنتی و رونق فروشگاه های صنایع دستی در شرایط کرونایی حاکم بر جهان، کشور و استان، یادآور شد: در تمام خانه های تاریخی آذربایجان شرقی به زودی فروشگاه های صنایع دستی راه اندازی می شود.
انتهای پیام/
هتل سازی در آذربایجان‌ شرقی رونق گرفته است خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار