معاون استاندار:

گشت‌های نامحسوس در محورهای مواصلاتی آذربایجان‌شرقی افزایش یابد

1400/04/27 - 14:16 - کد خبر: 47628 نسخه چاپی

نصر: معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان‌شرقی با اشاره به افزایش آمار ۱۴ درصدی تصادفات در جاده‌های استان، خواستار افزایش گشت‌های نامحسوس در محورهای مواصلاتی شد و گفت: سرعت غیرمجاز عامل اصلی بیشتر این تصادفات بوده است.

به گزارش نصر، جواد رحمتی روز یکشنبه در کمیسیون مدیریت اجرایی ایمنی حمل و نقل استان افزود: با توجه به اینکه عدم توجه به جلو، استفاده از موبایل و خوردن و آشامیدن در حین رانندگی از دیگر عوامل تصادفات جاده ای است برای کاهش این موارد باید اقدامات فرهنگی و اجتماعی انجام گیرد.
وی با اشاره به اینکه حضور پلیس در میزان کنترل تخلفات تاثیرگذار است، ادامه داد: میانگین سرعت در آذربایجان شرقی نسبت به میانگین کشوری بالاست و برای کنترل این موضوع باید در نقاط حساس و مکان هایی که میزان تصادفات بیشتر است و همچنین در پیک های ترافیکی و در ایام و ساعات خاص میزان حضور پلیس افزایش یابد.
رحمتی اظهار کرد: در دستوالعمل مدیریت و فرماندهی صحنه تصادفات رانندگی وظایف تمامی دستگاه ها به خوبی مشخص شده و فرماندهی صحنه تصادفات با پلیس راه می باشد.
وی اضافه کرد: مدیریت و کنترل تصادفات خودروهای حامل فرآورده های نفتی از لحاظ فنی و تخصصی بر عهده شرکت پخش فراورده های نفتی است تا حادثه به فاجعه تبدیل نشود.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به تصادفات اخیر اتوبوس های سرویس های حمل و نقل در کشور، گفت: برای جلوگیری از تصادفات این چنینی در استان باید خودرو های فرسوده از رده خارج شوند و تمهیدات لازم برای سرویس های کارخانجات جهت رعایت استانداردها اندیشیده شود.
وی تاکید کرد: شرکت واحد اتوبوسرانی از ارایه خدمات  به بیرون شهر خودداری کند و به هیچ عنوان نباید از خودروهای شرکت واحد جهت سرویس دهی به کارخانجات برون شهری استفاده شود.
رحمتی همچنین اظهار کرد: برای کاهش ترافیک در مسیر تبریز - میانه از ۱۰ مرداد ماه تا پایان شهریور محدودیت تردد خودروهای سنگین اعمال می شود.
انتهای پیام/
 گشت‌های نامحسوس در محورهای مواصلاتی آذربایجان‌شرقی افزایش یابد خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار