استاندار آذربایجان غربی؛

آذربایجان‌غربی امن‌ترین استان کشور برای سرمایه‌گذاری شد

1400/04/26 - 17:00 - کد خبر: 47580 نسخه چاپی

نصر: استاندار آذربایجان غربی گفت: طبق گزارش مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، این استان در فصل پاییز سال گذشته رتبه نخست امنیت سرمایه گذاری کشور را کسب کرده است.

به گزارش نصر، محمدمهدی شهریاری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار افزود: در این گزارش شاخص هایی چون شفافیت و سلامت اداری، ثبات نرخ تورم، رسیدگی به شکایت های قضایی، تعریف و تضمین حقوق مالکیت، مصونیت جان و مال شهروندان از تعرض، ثبات و پیش بینی پذیری مقرارت و رویه های اجرایی و عمل مسوولان استانی به وعده های اقتصادی مورد ارزیابی قرار گرفته است.
وی اضافه کرد: آذربایجان غربی علاوه بر اینکه در ارزیابی های فصول گذشته مرکز پژوهش های مجلس در ردیف استانها برتر بوده، در زمینه بهبود فضای کسب و کار نیز که توسط اتاق بازرگانی ایران بررسی می شود نیز در سه سال اخیر جزو استان های اول بوده است.
استاندار آذربایجان غربی اظهار کرد: رشد صادرات و سرمایه گذاری و نیز بهبود شاخص اشتغال در سال گذشته و بهار امسال از نتایج امنیت سرمایه گذاری و شاخص مطلوب فضای کسب و کار بشمار می رود.
بنا به این گزارش، امنیت مهمترین عامل جذب سرمایه گذاری به شمار می رود و این امر به خوبی در آذربایجان غربی صورت گرفته است.
انتهای پیام/
آذربایجان‌غربی امن‌ترین استان کشور برای سرمایه‌گذاری شد خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار