جزییات خسارت سیل و صاعقه در آذربایجان شرقی اعلام شد

1400/04/25 - 23:03 - کد خبر: 47525 نسخه چاپی

نصر: مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی، جزییات وقوع سیل و صاعقه در مناطق مختلف استان را اعلام کرد.

به گزارش نصر، محمدباقر هنربر  جمعه شب در گفت و گو با ایرنا افزود: امروز در اثر بارش رگباری باران در ارتفاعات «بزقوش» در شهرستان میانه، تعدادی از احشام تلف و خساراتی به باغات و اراضی پایین دست وارد شد. 
وی اظهار کرد: همچنین از عصر امروز در روستاهای ینگجه، جوانباغی، بهنق و خطب در شهرستان اسکو، بارش پراکنده باران و تگرگ موجب وقوع سیل و وارد آمدن خسارت به باغات سیب  و مسدود شدن راه ورودی روستای ینگجه شد.
وی اضافه کرد: با توجه به آماده بودن همه عوامل مرتبط، با هماهنگی راهداری و دهیاری، ورودی روستای ینگجه در مدت کوتاه بازگشایی شد.
هنربر ادامه داد: عصر امروز همچنین یک مرد ۳۵ ساله در روستای آمقان شهرستان اسکو بر اثر صاعقه زدگی جان خود را از دست داد.
 مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی همچنین از فوت یک پیرمرد حدود ۸۵ ساله در جریان وقوع سیلاب در شهرستان اسکو  در مسیر روستای گنبرف-کردآباد خبر داد.
وی با اشاه به اینکه شب گذشته بر اثر وقوع این سیلاب بخشی از جاده فرعی و راه روستایی گنبرف_کردآباد نیز تخریب شده بود که موقتا بازگشایی شد، گفت: پیکر پیرمرد جان باخته توسط نیروهای هلال احمر پیدا شده است .
هوای آذربایجان شرقی از بعد از ظهر سه شنبه تا عصر فردا شنبه بارانی و همراه با بارش تگرگ، وقوع سیل و  آذرخش پیش بینی شده است.
انتهای پیام/
جزییات خسارت سیل و صاعقه در آذربایجان شرقی اعلام شد خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار