خبر/

٢٠ کیلومتر از کریدور بزرگراهی غرب کشور در آذربایجان‌غربی افتتاح شد

1400/04/24 - 13:21 - کد خبر: 47483 نسخه چاپی

نصر: ٢٠ کیلومتر از کریدور بزرگراهی غرب کشور امروز، پنجشنبه به صورت ویدئو کنفرانسی با دستور رییس جمهوری همزمان با سایر طرح‌های عمرانی وزارت راه و شهرسازی در آذربایجان‌غربی به بهره برداری رسید.

به گزارش نصر، مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی روز پنجشنبه در حاشیه این افتتاح به خبرنگار گفت: برای این طرح، یک هزار و ٨٠٠ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است. 
وی ادامه داد: با تلاش دولت، از ۵٣۶ کیلومتر کریدور بزرگراهی غرب کشور در استان، تاکنون ٣٧۴ کیلومتر با ٧٠ درصد پوشش افتتاح شده است.
سیدمحسن حمزه‌لو افزود: از این میزان ٢۴۴ کیلومتر با ۴۶ درصد پوشش به همت دولت تدبیر و امید بوده است.  
وی بیان کرد: تنها در ٢ سال آخر دولت تدبیر و امید ١٣۶ کیلومتر از کریدور بزرگراهی غرب کشور در آذربایجان‌غربی افتتاح شده است.  
مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی اضافه کرد: کریدور بزرگراهی غرب کشور به طول یک‌ هزار و ۵٣٠ کیلومتر، مرز بازرگان را به بندر امام خمینی (ره) متصل می‌کند و ٣٠ درصد این شبکه حمل‌ و نقل جاده‌ای به طول ۵۴٠ کیلومتر در آذربایجان‌غربی احداث می‌شود.
حمزه‌لو بیان کرد: با توجه به شرایط کنونی، توسعه زیرساخت‌های حمل و نقل در پایانه‌های مرزی یکی از کارآمدترین راهکارهای برون رفت از چالش‌های اقتصادی به شمار می‌رود.  
وی تاکید کرد: وجود یک‌هزار کیلومتر مرز مشترک و همجواری آذربایجان‌غربی با سه کشور، این استان را به دروازه اصلی ارتباط ایران با اروپا تبدیل کرده و عمده حمل و نقل جاده‌ای کالا و مسافر کشور از طریق پایانه‌های مرزی استان یعنی یک چهارم پایانه‌های مرزی کشور انجام می‌شود.
کریدور بزرگراهی غرب کشور در جنوب آذربایجان‌غربی به طول ١٨٩ کیلومتر و شمال آذربایجان‌غربی به طول ۱۱۱ کیلومتر با سرعت اجرا می‌شود.  
پیش‌بینی‌ می‌شود، سال آینده نیز شاخص توسعه راه‌های آذربایجان‌غربی جهش چشم‌گیری داشته باشد؛ آذربایجان‌غربی ۱۲ هزار کیلومتر راه دارد که از این میزان سه هزار و ۵۰۰ کیلومتر بزرگراه، جاده اصلی و فرعی است.
انتهای پیام/
٢٠ کیلومتر از کریدور بزرگراهی غرب کشور در آذربایجان‌غربی افتتاح شد خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار