فرماندار ارومیه؛

راه‌آهن سریع‌السیر ارومیه - تبریز - اردبیل امکان‌سنجی می‌شود

1400/04/23 - 13:51 - کد خبر: 47424 نسخه چاپی

نصر: فرماندار ارومیه گفت: طرح مطالعه اتصال جاده شهید کلانتری به آزادراه زنجان - تبریز اجرا و راه آهن سریع‌السیر ارومیه - تبریز - اردبیل امکان سنجی می شود.

به گزارش نصر، رسول مقابلی روز چهارشنبه در جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان ارومیه با اعلام اینکه این طرح های توسعه محور جزو طرح های مطالعاتی و اجرایی بودجه سال ۱۴۰۰ است، افزود: پس از انجام بررسی‌های فنی و مطالعات امکان سنجی و زیست‌محیطی، این طرح ها در صورت تأیید مهندسان مشاور می تواند جزو طرح های اجرایی آتی برای تامین اعتبار مورد پیگیری قرار گیرد.
وی با تاکید بر ضرورت شناسایی ظرفیت ها و قابلیت های شهرستان اضافه کرد: ارومیه از امکانات اعتباری متناسب با جمعیت برخوردار نبوده و مجبور هستیم برای ارتقای شاخص های توسعه شهرستان با اعتبارات محدود برنامه ریزی کنیم.
فرماندار ارومیه جدیت مدیران برای پیشبرد و اتمام پروژه ها را ضروری دانست و افزود: اولویت تخصیص اعتبار برای اتمام پروژه های نیمه تمام بوده و امید است با تخصیص به موقع اعتبارات، شاهد رشد شاخص های توسعه و عمران شهرستان باشیم.
وی تاکید کرد: مدیران شهرستان اهتمام جدی تری نسبت به پیگیری جذب به موقع بودجه از دستگاههای استانی و ملی مربوطه خود نیز داشته باشند.
فرماندار ارومیه یکی از علل محرومیت برخی از مناطق شهرستان را توزیع نابرابر اعتبارات و منابع عنوان کرد و اظهار کرد: ارومیه از محرومیت پنهان در مناطق حاشیه نشین رنج می برد و اگر در پی کمک به متوازن شدن مناطق هستیم، باید به مناطق محروم توجه بیشتری داشته باشیم.
ارومیه بیش از یک میلیون و ۱۰۰ هزار نفر جمعیت دارد و بزرگترین شهرستان آذربایجان غربی به شمار می رود.
انتهای پیام/
راه‌آهن سریع‌السیر ارومیه - تبریز - اردبیل امکان‌سنجی می‌شود خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار