نیاز به واکسیناسیون اجباری برخی هموطنان جنوب کشور دلیل مسافرت به خارج

1400/04/23 - 11:08 - کد خبر: 47413 نسخه چاپی

نصر: استاندار آذربایجان‌شرقی در واکنش به سفر برخی از هموطنان به کشورهای همسایه برای تزریق واکسن کرونا، گفت: اکثر این افراد از هموطنان جنوب کشور هستند که در کشورهای حاشیه خلیج فارس مشغول به کار می‌باشند و با توجه به اجباری بودن واکسیناسیون برای اشتغال، تعدادی از آنها از طریق مرزهای استان به کشورهای همسایه سفر می‌کنند.

به گزارش نصر، محمدرضا پورمحمدی امروز در جلسه کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان، اظهار داشت: بر اساس آمارهای جهانی، 95 درصد کالاهای قاچاق و موادمخدر توسط جمهوری اسلامی ایران کشف می‌شود که حاکی از همت و جدیت کشورمان برای مبارزه بی‌امان با قاچاقچیان و تامین امنیت پایدار و گسترش صلح جهانی است.
وی با اشاره به موقعیت جغرافیایی کشورمان و قرارگیری در مسیر ترانزیت موادمخدر، گفت: جمهوری اسلامی ایران در راه مبارزه با موادمخدر، همه ساله ده‌ها شهید تقدیم می‌کند.
استاندار آذربایجان‌شرقی با تاکید بر اهمیت فرهنگ‌سازی و تبلیغات رسانه‌ای در حوزه مبارزه با قاچاق، افزود: در کنار توجه به این مهم، باید کیفیت تولیدات داخلی نیز افزایش یابد تا شاهد قطع وابستگی به محصولات وارداتی باشیم.
پورمحمدی با بیان اینکه خرید کالای خارجی، تزریق سم به بخش تولید کشور است، یادآور شد: بهتر است که مردم برای رفع نیازهای خود از کالاهای باکیفیت تولید داخل استفاده کنند.
 وی، شرایط کنونی کشور را به وضعیت سال‌های دفاع مقدس تشبیه کرد و یادآور شد: برخی فشارهای کنونی، بسیار شدیدتر از جنگ تحمیلی است و لازم است با اتخاذ تدابیر مناسب و همراهی همیشگی مردم بتوانیم از این مقطع تاریخی نیز با موفقیت عبور کنیم.
استاندار آذربایجان‌شرقی در بخش دیگری از سخنان خود نسبت به تأخیر در نصب دستگاه ایکس‌ری در پایانه مرزی نوردوز ابراز گلایه کرد و گفت: همدلی و همراهی موجود در استان باید در سطوح میانی نیز وجود داشته باشد و با تشکیل کمیته اقدام، این موضوع ظرف یک هفته آینده شفاف‌سازی و نهایی شود.
وی تأکید کرد: با توجه به محدودیت‌های نظارتی شدید در جنوب کشور، تمایل قاچاقچیان به مبادی مرزی استان بیشتر از گذشته است که باید تمام تمهیدات لازم برای مقابله و برخورد با این افراد انجام شود.
استاندار آذربایجان‌شرقی همچنین در واکنش به سفر برخی از هموطنان به کشورهای همسایه برای تزریق واکسن کرونا، متذکر شد: اکثر این افراد از هموطنان جنوب کشور هستند که در کشورهای حاشیه خلیج فارس مشغول به کار می‌باشند و با توجه به اجباری بودن واکسیناسیون برای اشتغال، تعدادی از آنها از طریق مرزهای استان به کشورهای همسایه سفر می‌کنند.
جهانگیر اسکندرزاده، مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری آذربایجان‌شرقی نیز در این جلسه با ارائه گزارشی از اقدامات کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان، از جمع‌آوری کالاهای محرز قاچاق تا پایان شهریور ماه سال‌جاری خبر داد.
در این جلسه همچنین گزارش طرح شناسه کالا و شناسه رهگیری در حوزه لوازم خانگی و لوازم یدکی توسط رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ارائه شد.
حبیب امین‌زاده بیان داشت: در ماه‌های اخیر، لیست برندهای قاچاق اعلام شده و تا پایان تیرماه فرصت داده‌ایم که این اقلام از سطح بازار، جمع‌آوری شود و پس از این بازه زمانی با عرضه این کالاها برخورد می‌شود.
انتهای پیام/
نیاز به واکسیناسیون اجباری برخی هموطنان جنوب کشور دلیل مسافرت به خارج خبرگزاری فارس

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار