معاون سازمان صنایع کوچک؛

قطع برق شهرک های صنعتی متوقف شد/بی‌توجهی برخی استانهابه مصوبه دولت

1400/04/22 - 14:23 - کد خبر: 47375 نسخه چاپی

نصر: معاون سازمان صنایع کوچک گفت: شهرک‌های صنعتی از شمول اعمال خاموشی برق معاف شده‌اند، از این رو قرار شد برق صنایع بزرگ قطع شود تا تامین برق صنایع کوچک به مشکل نخورد.

به گزارش نصر، فتحعلی محمدزاده در گفت‌وگو با خبرنگار در مورد معافیت شهرک‌های صنعتی از قطع برق، اظهار داشت: طبق تبصره ۳ ماده ۳ مصوبه شانزدهم تیرماه امسال هیأت وزیران، شهرک‌های صنعتی از شمول اعمال خاموشی برق معاف شدند.
معاون فنی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران افزود: وزیر نیرو به وزیر صمت اعلام کرد که واحدهای صنعتی باید به اندازه ۴ هزار مگاوات به کاهش مصرف برق کمک کنند از این رو با توجه به اینکه دیماند مصرف برق در ۸۲۸ شهرک صنعتی ۹ هزار و ۹۴۱ مگاوات برق است اما نسبت به صنایع بزرگ، اشتغال‌زایی بالایی دارند و تعداد زیادی واحد صنعتی در این شهرک‌ها فعال هستند، مقرر شد برق صنایع بزرگ همچون فولاد و سیمان قطع و برق صنایع کوچک تأمین شود.
وی گفت: اکنون بیش از ۴۸ هزار واحد بهره‌بردار در شهرک‌های صنعتی سراسر کشور وجود دارند که ۹۶۰ هزار نفر در آنها مشغول به کار هستند. شهرک‌ها و نواحی صنعتی به ازای هر مگاوات برق زمینه اشتغال ۹۶ نفر را فراهم کرده‌اند.
محمدزاده ادامه داد: از ۱۶ تیر ماه جاری این مصوبه قابل اجرا و اعمال است اما بعضاً شاهد عدم اجرا در برخی از استان‌ها هستیم که روز گذشته طی نامه‌ای به استانداران اعلام کردیم که این مصوبه حتماً باید اجرایی شود.
معاون فنی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با بیان اینکه از کل برق تولیدی کشور در سال گذشته، ۳۶.۳ درصد در بخش صنعت مصرف شد، گفت: باید توجه داشت که هنوز واحدهای صنعتی و تولیدی مستقر در شهرک‌ها در فاز عملیاتی با هشت هزار و ۵۳۰ مگاوات کسری برق مواجه هستند، بر این اساس ضروری است دستگاه‌های اجرایی مربوطه به وظایف قانونی خود به‌منظور اجرای ماده ۸۱ قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت و ماده ۵۴ احکام دائمی قانون برنامه برای تأمین زیرساخت‌های لازم تا درب شهرک‌های صنعتی عمل کنند.
انتهای پیام/
قطع برق شهرک های صنعتی متوقف شد/بی‌توجهی برخی استانهابه مصوبه دولت خبرگزاری مهر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار