رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور خبر داد:

اختصاص ۳۴۰ میلیارد ریال اعتبار به راه‌های سه شهرستان آذربایجان شرقی

1400/04/21 - 21:16 - کد خبر: 47327 نسخه چاپی

نصر: رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور از تخصیص ۳۴۰ میلیارد ریال اعتبار برای ساخت و آسفالت راه‌های روستایی شهرستان‌های خداآفرین، کلیبر و هوراند خبر داد.

به گزارش نصر، امانی در مراسم افتتاح آسفالت راه روستایی کَنگَرلو در شهرستان خداآفرین، افزود: این اعتبار برای ساخت و آسفالت راه‌های روستایی به ترتیب با اولویت روستا‌های بالای ۱۰۰، ۵۰ و ۲۰ خانوار هزینه می‌شود.
وی ادامه داد: از امسال اعتبارات راه‌های روستایی و فرعی، براساس مطالعات مشترک سازمان راهداری و معاونت راه روستایی وزارت راه و شهرسازی، بر مبنای ترکیب جمعیتی تخصیص می‌یابد و طبق داده‌های این مطالعات، استان آذربایجان‌شرقی هم، نسبت به کل کشور وضعیت برخورداری، پایین‌تری دارد.
رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور ابراز امیدواری کرد: با تخصیص اعتبارات براساس شاخصه‌های ترکیب جمعیتی، درصد آسفالت راه‌های روستایی در شهرستان‌های خداآفرین، کلیبر و هوراند رشد چشم‌گیری خواهد داشت.
گفتنی است؛ برای زیرسازی و آسفالت راه روستای کَنگَرلو به طول ۱۰ کیلومتر، ۱۳۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است و دو روستای دیگر نیز از این راه بهره‌مند می‌شوند.
انتهای پیام/
اختصاص ۳۴۰ میلیارد ریال اعتبار به راه‌های سه شهرستان آذربایجان شرقی نصر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار