پذیرش دانشجو در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی پردیس بین‌المللی ارس دانشگاه تبریز

1400/04/21 - 09:08 - کد خبر: 47266 نسخه چاپی

نصر: پردیس بین‌المللی ارس دانشگاه تبریز در مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد با بررسی سوابق تحصیلی و در مقطع دکتری تخصصی با آزمون اختصاصی برای نیمسال اول سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ از بین داوطلبان داخلی و خارجی در ۴۱ رشته گرایش کارشناسی ارشد و ۳۶ رشته گرایش دکتری در گروه‌های تحصیلی فنی و مهندسی، علوم پایه، علوم انسانی، کشاورزی دانشجو خواهد پذیرفت.

به گزارش نصر، سید صمد حسینی، رئیس پردیس‌های دانشگاه تبریز، در این خصوص گفت: پذیرش نهایی دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد براساس بررسی سوابق آموزشی و پژوهشی و در مقطع  دکتری از طریق آزمون اختصاصی (پنجم شهریور ۱۴۰۰)، مصاحبه و بررسی سوابق آموزشی و پژوهشی انجام خواهد گرفت؛ هم‌چنین در صورت تشکیل کلاس‌ها به صورت حضوری، محل تحصیل دانشجویان در منطقه آزاد تجاری – صنعتی ارس جلفا و در روزهای پنجشنبه و جمعه خواهد بود.
وی بیان کرد: ضوابط و مقررات آموزشی دوره‌ها مطابق با برنامه و نظام آموزشی دانشگاه تبریز بوده و مدرک دانش آموختگی پردیس بین المللی ارس همانند مدرک رسمی دانشگاه تبریزاست؛ علاوه بر وام صندوق رفاه دانشجویی، در بدو ورود برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد ۱۰۰ درصد و برای دانشجویان مقطع دکتری تخصصی ۸۰ درصد هزینه‌های آموزش تسهیلات بانکی قرض‌الحسنه  چهار درصد در نظر گرفته ‌شده است.
وی افزود: این پردیس در تامین خوابگاه، تسهیلات رفاهی و درمانی مسئولیتی نداشته اما برای رفاه بیشتر دانشجویان هماهنگی‌های لازم به عمل خواهد آمد.
حسینی گفت: برگزاری کلاس‌ها و ادامه تحصیل در هر یک از رشته‌های مورد پذیرش، منوط به حد نصاب رسیدن تعداد دانشجویان در آن رشته برابر مصوبات شورای راهبردی پردیس دانشگاه تبریز بوده و در صورت عدم تشکیل، شهریه دریافتی از داوطلبان مسترد شده و ثبت نام آن‌ها کان لم یکن خواهد بود.
به نقل از روابط عمومی دانشگاه تبریز، داوطلبان از ۲۱ تیر ماه تا  ۲۱ مرداد ماه سال جاری مهلت ‌دارند تا با مراجعه به سایت اینترنتی پردیس‌های دانشگاه به نشانی arasp.tabrizu.ac.ir  نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.
داوطلبان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاهده رشته‌های تحصیلی به وب‌سایت پردیس‌های دانشگاه تبریز مراجعه و یا با شماره ۰۴۱۳۳۳۹۲۴۳۱(دفتر پردیس تبریز) و ۵-۰۴۱۴۲۰۲۶۳۶۳(دفتر پردیس جلفا) تماس حاصل فرمایند.
اکنون بیش از ۲۰۰۰ نفر دانشجو در کلیه رشته‌های تحصیلی دایر در دانشگاه تبریز در مقاطع تحصیلات تکمیلی در پردیس بین‌المللی ارس – جلفا و پردیس دانشگاه تبریز مشغول به تحصیل هستند.
انتهای پیام/
پذیرش دانشجو در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی پردیس بین‌المللی ارس دانشگاه تبریز خبرگزاری ایسنا


نظرها بسته شده اند

نمایش 0 نظر

پژوهشیار