خبر/

افزایش شدت بارش‌ها از هفته آینده

1398/08/02 - 07:54 - کد خبر: 4722 نسخه چاپی

نصر: مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به این‌که از ابتدای هفته آینده بر شدت و گستره بارش‌ها افزوده می‌شود، گفت: طی پنج روز آینده برای ارتفاعات برخی مناطق کشور بارش برف خواهیم داشت.

به گزارش نصر، صادق ضیائیان در گفت”وگویی، اظهار کرد: براساس خروجی آخرین مدل”های هواشناسی طی پنج روز آینده برای شمال غرب، غرب، برخی مناطق مرکز و جنوب غرب کشور و دامنه”های زاگرس مرکزی، زاگرس جنوبی و استان”های واقع در دامنه”های جنوبی رشته کوه البرز بارش باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید پیش”بینی می”شود.

وی با بیان این”که طی این مدت برای استان”های واقع در سواحل دریای خزر بارش باران رخ می”دهد، تصریح کرد: همچنین برای ارتفاعات البرز مرکزی و ارتفاعات شمال غرب و ارتفاعات زاگرس مرکزی بارش برف پیش”بینی می”شود.

به گفته مدیرکل پیش”بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی طی امروز و فردا (۱ و ۲ آبان”ماه) شدت بارش در استان”های کردستان، کرمانشاه، زنجان، همدان، البرز، قزوین، لرستان، استان مرکزی، غرب و جنوب غرب اصفهان و برخی از مناطق استان کهگیلویه و بویراحمد و استان”های آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی، گیلان و مازندران پیش”بینی می”شود.

ضیائیان با اشاره به این”که از ابتدای هفته آینده برشدت و گسترش بارش در مناطق ذکر شده افزوده می”شود، اظهار کرد: همچنین امروز (۱ آبان”ماه) در برخی مناطق جنوب کرمان، جنوب فارس و پاره”ای از مناطق هرمزگان رشد ابر، رگبار باران و گاهی رعد و برق پیش”بینی می”شود.

مدیرکل پیش”بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی افزود: طی سه روز آینده در نوار شرقی کشور به ویژه در منطقه زابل وزش باد شدید رخ می”دهد که خیزش گرد و خاک و کاهش دید افقی را به دنبال دارد.

ضیائیان با بیان این”که طی امروز و روزهای پنج”شنبه و جمعه (۲ و ۳ آبان”ماه) علاوه بر مناطق فوق در جنوب غرب کشور رگبار باران، همراه با رعد و برق و وزش باد شدید پیش”بینی می”شود، تصریح کرد: در این مدت وقوع گرد و خاک در استان”های خوزستان، بوشهر و ایلام دور از انتظار نیست.

وی در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده گفت”: آسمان تهران فردا (۲ آبان”ماه) نیمه ابری تا ابری در بعضی ساعات بارش باران همراه با رعد و برق با حداقل دمای ۱۳ و حداکثر دمای ۱۹ درجه سانتیگراد و طی روز جمعه (۳ آبان”ماه) نیمه ابری، گاهی بارش پراکنده همراه با وزش باد با حداقل دمای ۱۳ و حداکثر دمای ۲۰ درجه سانتیگراد پیش”بینی می”شود.

انتهای پیام/

افزایش شدت بارش‌ها از هفته آینده نصر


نظرها بسته شده اند

نمایش 0 نظر

پژوهشیار