داوران چهاردهمین جشنواره منطقه ای تئاتر دانشجویی پودس معرفی شدند

1400/04/17 - 23:42 - کد خبر: 47139 نسخه چاپی

نصر: چهاردهمین جشنواره تئاتر دانشجویی پودس با حضور گروه های مختلف هنری در تبریز برگزار می شود.

به گزارش نصر و به نقل از روابط عمومی چهاردهمین جشنواره تئاتر پودس ، در این دوره از جشنواره هفده داور در بخش مختلف جشنواره داوری می‌کنند.

جشنواره تئاتر دانشجویی پودس که به‌عنوان مهم‌ترین رویداد رقابتی و جشنواره‌ای در عرصه هنر تئاتر دانشگاهی و دانشجویی در شمالغرب کشور است را می توان  یکی از  پنج جشنواره معتبر دانشجویی کشور محسوب کرد، حال این جشنواره در شرایطی چهاردهمین دوره خود را با دبیری رسول ایرانزاد پشت سر می‌گذارد که شرایط شیوع و گسترش ویروس کرونا در کشور مختصات برگزاری این جشنواره‌ را با شرایط بسیار پیچیده ای مواجه کرد و تعطیلی فعالیت‌های نمایشی مجتمع ها و دانشگاه ها و همچنین سالن‌های میزبان آثار نمایشی و مجموعه بازار بزرگ تبریز که برای نخستین بار قرار بود تا میزبان هنر تئاتر  باشد، سبب شد تا تنها راه پیشبرد این رویداد بعنوان مهم ترین جشنواره تئاتر دانشجویی خارج از مرکز بستر فضای مجازی باشد، که می توان گفت آن نیز ویژگی‌های این دوره جشنواره را متمایزتر از ادوار دیگر ساخته است.

همچنین سه محور «نمایشنامه نویسی، جایزه دکتر غلامحسین ساعدی»، «پژوهش تئاتر» و «پوستر تئاتر» برای نخستین‌بار به‌عنوان بخش‌های اصلی و استوانه این جشنواره تعریف شده است.

این گزارش می افزاید، در این دوره از جشنواره، هفده داور در بخش مختلف جشنواره داوری می کنند که اسامی آنها به تفکیک بخش به شرح ذیل اعلام می گردد:
داوران بخش پژوهش تئاتر: سیروس مصطفی، هادی ولی پور و رامین نصیری/
داوران بخش نمایش رادیویی: نرجس ابراهیمی، سجاد دشتی و زکیه جعفری/
داوران بخش پوسترتئاتر: شاهین علوی، امین یاوری و مهیار علیزاده/
داوران بخش نمایشنامه نویسی« جایزه دکتر غلامحسین ساعدی»: اصغر نوری، فریدون ولایی و اکبر شریعت/
همچنین در بخش تئاتر خیابانی و تئاتر صحنه ای که اعضای هیات انتخاب آن متشکل از؛ سیما کهنمویی، سعیده حامد، حامد رسولی، علی فتوحی و حسین اصل عبداللهی بود داوری آثار برعهده؛ علی پوریان، حسین اصل عبداللهی، حامد شفیع خواه، اصغر نوری و شادی امیری خواهد بود.

 چهاردهمین جشنواره منطقه ای تئاتر دانشجویی پودس هفته اول مرداد ماه هزار و چهارصد با معرفی برگزیده های خود در تبریز به کار خود پایان خواهد داد.

انتهای پیام/
داوران چهاردهمین جشنواره منطقه ای تئاتر دانشجویی پودس معرفی شدند نصر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار