اختصاص مالیات شرکت مس سونگون برای احداث و تکمیل اتوبان «تبریز ـ ارمنستان»‌

1398/08/01 - 18:31 - کد خبر: 4711 نسخه چاپی

نصر: مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان شرقی از اختصاص مالیات پرداختی شرکت مس سونگون برای راه سازی در آذربایجان شرقی خبر داد‌.

به گزارش نصر به نقل از تسنیم، ابوالقاسم سلطانی در گفت”وگویی از بسته شدن پرونده مسکن مهر تا پایان سال خبر داد و اظهار داشت: پروژه”های باقیمانده که تا 80 درصد پیشرفت دارند، تا پایان آذر و پروژه”های مشکل داری که بیش از 60 درصد پیشرفت فیزیکی دارند تا پایان سال با رفع موانع، تکمیل و آماده تحویل می”شوند.

وی محوطه سازی مجتمع”های مساکن مهر را مورد تاکید قرار دارد و با بیان اینکه نباید بدون محوطه سازی مسکن مهر واگذار شود، گفت: با برخی از شهرداری”ها توافق نامه محوطه سازی مساکن مهر امضا شده اما برخی به توافق نامه امضا کرده خود تمکین نمی”کنند چرا که شهرداری”ها مدعی هستند که در حقوق پرسنل مشکل دارند و آغاز پروژه جدید برایشان غیرممکن است.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان شرقی در ادامه با اشاره به اینکه سازمان عمران شهر جدید سهند قرار بود تا شش مدرسه در این شهر احداث کند، افزود: سه مدرسه افتتاح شده و سه مدرسه دیگر در دست احداث است اما علی رغم عدم همراهی سازمان عمران شهر جدید سهند در سه مدرسه باقیمانده، سازمان نوسازی و توسعه مدارس استان برای احداث و تکمیل آن وارد شده است.

وی از اختصاص مالیات پرداختی شرکت مس سونگون برای راه سازی در آذربایجان شرقی خبر داد و گفت: طبق توافق با وزارتخانه، مقرر شد برای احداث اتوبان اتصال به مرز ارمنستان، بخشی از اعتبار آن از محل مالیات این شرکت تأمین شود.

سلطانی خاطر نشان کرد: این امر به شدت به نفع استان است چراکه اعتبار 120 تا 130 میلیارد تومانی می”تواند به پیشرفت این پروژه کمک شایانی کند لذا فقط صنایع مس از آن بهره مند نخواهد شد، بلکه به مسیر صادراتی استان تبدیل خواهد شد.

انتهای پیام/

اختصاص مالیات شرکت مس سونگون برای احداث و تکمیل اتوبان «تبریز ـ ارمنستان»‌ نصر


نظرها بسته شده اند

نمایش 0 نظر

پژوهشیار