استاندار آذربایجان شرقی:

مشکل خاصی در تأمین آب شرب نداریم/ برخی قطعی‌های آب به دلیل قطعی برق است

1400/04/17 - 09:14 - کد خبر: 47077 نسخه چاپی

نصر: استاندار آذربایجان شرقی، قطعی‌های برق را عامل اصلی افت فشار آب در مناطقی از تبریز عنوان کرد و گفت: امیدواریم در روزهای آینده شاهد کاهش مشکلات و بازگشت به شرایط عادی باشیم.

به گزارش نصر، دکتر محمدرضا پورمحمدی در دیدار معاون شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با وی، گفت: در سال‌های اخیر، اقدامات ارزشمند و موثری برای توسعه زیرساخت‌های آب، برق، گاز و فاضلاب و افزایش جمعیت تحت پوشش این خدمات انجام شده است.
وی با بیان اینکه خوشبختانه در حال حاضر مشکلی در تأمین آب نداریم و علت قطعی آب در مناطقی از تبریز، مربوط به قطعی‌های برق است، افزود: همه مدیران صنعت آب و برق باید نهایت تلاش خود را به کار گیرند تا شاهد کمترین میزان قطعی‌های آب و برق در استان باشیم.
استاندار آذربایجان شرقی خواستار توجه بیشتر وزارت نیرو به ایجاد بسترهای بیشتر در سیستم توزیع آب و برق استان شد و گفت: انصافاً وزارت نیرو، عمکرد قابل قبولی در حل مشکلات استان دارد که امیدواریم بیشتر از گذشته استمرار یابد.
پورمحمدی همچنین انتقال آب ارس به تبریز را راهکار اصلی و بلندمدت برای مقابله با تنش آبی در این کلانشهر دانست و بر ضرورت توجه بیشتر مسئولان امر و نمایندگان مجلس به پیگیری این پروژه مهم تأکید کرد.
معاون راهبری و نظارت بر بهره‌برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور نیز در این دیدار از همراهی استاندار و مدیران استانی با شرکت آب و فاضلاب استان قدردانی کرد و گفت: آذربایجان شرقی از جمله استان‌های مهم است که در حال حاضر، وضعیت پایداری در زمینه بهره‌مندی از منابع آبی دارد.
حمیدرضا کشفی با بیان اینکه وضعیت آبی برخی از شهرهای کشور، نزدیک به بحرانی است، اظهار داشت: تقویت زیرساخت‌های منابع آبی در تبریز و آذربایجان، یک ضرورت است و تلاش می‌کنیم اقدامات لازم برای جلوگیری از تنش آبی داشته باشیم.
انتهای پیام/
 مشکل خاصی در تأمین آب شرب نداریم/ برخی قطعی‌های آب به دلیل قطعی برق است نصر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار