به صورت ویدیو کنفرانس با دستور رییس جمهوری؛

چهار طرح عمرانی و زیربنایی در منطقه آزاد ماکو به بهره برداری رسید

1400/04/15 - 13:09 - کد خبر: 46972 نسخه چاپی

نصر: ارومیه- ایرنا- در هفتاد و هشتمین افتتاح طرح های ملی، چهار طرح عمرانی و زیربنایی منطقه آزاد ماکو امروز سه‌شنبه به صورت ویدیو کنفرانسی با حضور دکتر حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران افتتاح و به بهره برداری رسید.

به گزارش نصر، محمدرضا عبدالرحیمی روز سه شنبه در آیین افتتاح این طرح‌ها ضمن ارائه گزارش از عملکرد این سازمان در زمان دولت تدبیر و امید در حوزه های مختلف از جمله توسعه زیر ساخت ها، بهداشت و فضاهای آموزشی اظهار داشت: امروز پروژه‌ های بزرگراه شهید سلیمانی به طول ۵۰ کیلومتر، پروژه مشارکتی پایانه هوشمند و چندمنظوره نوبت دهی و خدماتی، پل تقاطع غیرهمسطح فرودگاه منطقه آزاد ماکو و راه های ارتباطی آن به طول بیش از سه کیلومتر و تاسیسات زیربنایی و محوطه های بخش زمینی فرودگاه است.
وی افزود: برای این پروژه ها، ۶ هزار و ۵۸۱ میلیارد ریال از محل درآمدهای سازمان منطقه آزاد ماکو و در بخش مشارکتی یک هزار میلیارد ریال توسط بخش خصوصی هزینه شده است.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو ادامه داد: با بهره برداری و افتتاح از این طرح ها برای ۳۶۰ نفر به صورت مستقیم اشتغال زایی می شود.
همچنین روز گذشته، در راستای تحقق شعار سال جهش تولید، عملیات اجرایی پنج واحد تولیدی و صنعتی با سرمایه گذاری سه هزار و ۷۱۰ میلیارد ریالی بخش خصوصی و اشتغال زایی ۵۴۰ نفری در شهرک صنایع سبک و سنگین منطقه آزاد ماکو با حضور مسوولان منطقه ای آغاز شد.
منطقه آزاد کشور شامل شهرستان های ماکو، شوط و پلدشت است و در شمال استان آذربایجان غربی واقع شده است.
انتهای پیام/
چهار طرح عمرانی و زیربنایی در منطقه آزاد ماکو به بهره برداری رسید خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار