معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی:

مراکز درمانی آماده خدمات‌رسانی به بیماران در پیک پنجم کرونا هستند

1400/04/15 - 11:28 - کد خبر: 46960 نسخه چاپی

نصر: معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: مراکز درمانی آماده خدمات‌رسانی به بیماران در پیک پنجم کرونا هستند.

به گزارش نصر، قاسم جان‌بابائی شامگاه دوشنبه در بازدید از مراکز درمانی مراغه افزود: هم‌اکنون با وجود آغاز موج پنجم این بیماری و افزایش شهرهای قرمز کرونایی، مراکز درمانی کشور آماده خدمات‌رسانی به بیماران است.
وی ادامه داد: متأسفانه در روزهای اخیر و در استان‌های جنوبی کشور شاهد موج پنجم بیماری کرونا هستیم و در برخی از مناطق دیگر کشور نیز تعداد بیماران سرپایی و بستری در حال افزایش است.
معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اضافه کرد: اکنون نیز همانند موج چهارم کرونا در کشور تلاش می‌شود تا کمبود امکانات بیمارستانی و درمانی برای مقابله با این بیماری وجود نداشته باشد.
جان‌بابائی بیان کرد: با توجه به این شرایط، در صورت عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی، طی روزهای آینده تعداد شهرهای قرمز کرونایی افزایش خواهد یافت.
وی ادامه داد: افزایش بیماران سرپایی هشداری در روزهای اخیر برای تمامی مراکز درمانی و بیمارستانی در زمینه افزایش شیوع این بیماری بوده است.
وی اظهار داشت: بر این اساس رعایت پروتکل‌های بهداشتی از جمله استفاده از ماسک و پرهیز از تجمع‌های خانوادگی مهم‌ترین عامل در کاهش بار بیماری کرونا در موج پنجم خواهد بود.
انتهای پیام/
 مراکز درمانی آماده خدمات‌رسانی به بیماران در پیک پنجم کرونا هستند خبرگزاری مهر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار