رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهر:

پنج آتش‌نشان در آتش‌سوزی یک واحد تولیدی در اهر مصدوم شدند

1400/04/15 - 10:04 - کد خبر: 46944 نسخه چاپی

نصر: رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهر گفت: در آتش‌سوزی شب گذشته در کارخانه تولیدی چوب سه لای در این شهرستان پنج آتش‌نشان مصدوم شدند.

به گزارش نصر، رحیم صادقیه افزود: این آتش‌نشانان در این حادثه دچار سوختگی،  دودزدگی و جراحت شدند و برای مداوا به بیمارستان اهر منتقل شدند.
وی با بیان اینکه خوشبختانه مصدومیت آنها جدی نبود و این آتش‌نشانان پس از دریافت خدمات درمانی سرپایی از بیمارستان ترخیص شدند، اظهار کرد: واحد تولیدی مذکور در سه کیلومتری جاده اهر - ورزقان طعمه حریق شده بود.
رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهر گفت: در پی تماس تلفنی با سامانه ۱۲۵ در ساعت ۱۷:۳۵ دقیقه عصر روز گذشته، ستاد فرماندهی سازمان در لحظه اولیه نیروهای ایستگاه های شماره ۱ را به محل حادثه اعزام کرد و با توجه به گستردگی آتش سوزی از نیروهای ایستگاه ۲ و آتش نشانی ورزقان و مس سونگون برای اطفای حریق درخواست کمک شد.
صادقیه ادامه داد: سوله های حاوی چوب های سه لای و انبار علوفه و سایر بخش های این واحد تولیدی به علت نامعلومی طعمه حریق شده و به علت حجم وسیع آتش سوزی،  شعله‌های سرکش و وزش باد و پیشروی حریق ادامه داشت که با تلاش ۵.۵ ساعته آتش نشانان آتش سوزی مهار کامل شد.
وی یادآوری کرد: به علت گستردگی آتش سوزی و احتیاج به آب کافی برای اطفاء حریق، دو تانکر آبرسانی از فضای سبز شهرداری اهر،  یک دستگاه تانکر آبرسانی از اداره آب و فاضلاب و ۶ دستگاه خودروی آتش نشانی به محل اعزام شدند و در عملیات شرکت کردند.
رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهر گفت: در این عملیات ۱۵ نفر از نیروهای آتش نشانی اهر و سایر شهرها شرکت داشتند و آتش نشانان با تقسیم شدن به چند تیم عملیاتی در محیط پر از دود و آتش از جهت‌های مختلف اقدام به اطفاء حریق کردند.
صادقیه افزود: علت اصلی بروز این حادثه در حال بررسی بوده و نیاز به کار کارشناسی دارد.
شهرستان ۱۵۰ هزار نفری اهر در ۹۰ کیلومتری شمال شرق تبریز واقع شده است.
انتهای پیام/
پنج آتش‌نشان در آتش‌سوزی یک واحد تولیدی در اهر مصدوم شدند خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار