سازمان پزشکی قانونی کشور خبر داد:

مرگ دو هزار و 596 نفر بر اثر حوادث رانندگی در دو ماه نخست سال جاری

1400/04/13 - 10:54 - کد خبر: 46822 نسخه چاپی

نصر: سازمان پزشکی قانونی کشور اعلام کرد: در دو ماهه نخست سال جاری ۲۵۹۶ نفر در حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند که این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته که ۱۹۸۰ نفر بود، ۳۱.۱ درصد رشد داشته است.

به گزارش نصر، بر اساس آمارها، در حوادث رانندگی دو ماه نخست امسال ۲ هزار و ۵۹۶ نفر جان خود را از دست دادند که از این تعداد ۲ هزار و ۸۹ نفر مرد و ۵۰۷ نفر زن بودند.
در این گزارش تاکید شده است: به نظر می رسد یکی از دلایل رشد کشته های تصادفات رانندگی در دو ماه امسال لغو یا کمتر شدن محدودیت های سفر ناشی از شیوع کرونا در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته است که افزایش تعداد تلفات و مصدومان تصادفات را به ویژه در ایام نوروز و فروردین ماه به دنبال داشت.
بر اساس این گزارش در دو ماهه امسال بیشترین آمار تلفات تصادفات به ترتیب مربوط به استان های فارس با ۲۴۰ و سیستان و بلوچستان با ۱۹۴ و تهران با ۱۷۸ و کمترین آن مربوط به استان های ایلام با ۱۷، کهگیلویه و بویراحمد با ۳۱ و خراسان شمالی با ۳۴ فوتی بوده است.
در دو ماهه نخست امسال، ۴۶ هزار و ۷۹۸ نفر نیز در حوادث رانندگی مصدوم و به مراکز پزشکی قانونی مراجعه کردند که این تعداد نیز در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۳۰.۲ درصد بیشتر شده است  که از کل مصدومان تصادفات فروردین و اردیبهشت امسال ۳۴ هزار و ۳۸۶ نفر مرد و ۱۲ هزار و ۴۱۲ نفر زن بودند.

مرگ یک هزار و 197 نفر در تصادفات اردیبهشت
در گزارش پزشکی قانونی آمده است: در اردیبهشت امسال نیز هزار و ۱۹۷ نفر در تصادفات جان خود را از دست دادند که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل رشد ۴.۹ درصدی داشته است. تعداد مصدومان تصادفات که به این سازمان مراجعه داشته اند نیز در این ماه ۲۲ هزار و ۳۶۳ نفر بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲.۸ درصد کمتر است.

توصیه به هموطنان
سازمان پزشکی قانونی کشور با استناد به آمارها و مستندات گردآوری شده در واحد آمار این سازمان که تفاوت قابل توجه تعداد تلفات تصادفات دو ماهه امسال نسبت به سال قبل را نشان می دهد، به هموطنان توصیه می کند تا به دستورالعمل های اعلام شده مبنی بر محدودیت سفر برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا با توجه به آغاز پیک پنجم بیماری توجه کنند و در صورت ناگزیر بودن از سفرهای ضروری، نکات ایمنی و توصیه های لازم برای رانندگی ایمن را مد نظر قرار دهند.
انتهای پیام/
مرگ دو هزار و 596 نفر بر اثر حوادث رانندگی در دو ماه نخست سال جاری خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار