افزایش 58 درصدی اعتبارات هزینه ای در سال 1400/

سهم 3.6 درصدی آذربایجان شرقی از اعتبارات متوازن

1400/04/06 - 13:56 - کد خبر: 46458 نسخه چاپی

نصر: معاون بودجه سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی اعتبارات هزینه ای دستگاه های اجرائی شامل نظام هزینه ای سال 1400 را در کشور و استان به ترتیب «21 هزار و 394 میلیارد» و «894 میلیارد» تومان اعلام کرد و گفت: این اعتبار نسبت به سال گذشته 58 درصد افزایش یافته است.

به گزارش نصر، شاهین فتحی در دومین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه و ستاد اقتصاد مقاومتی استان در سال 1400، تعادل در توزیع اعتبار هزینه‌ای متناسب با شرح وظایف دستگاه‌های اجرایی، رعایت الزامات و دستورالعمل های ابلاغی و افزایش سرانه های پرسنلی را از جمله سیاست ها و رویکردهای توزیع اعتبارات هزینه‌ای استان در سال 1400 برشمرد.
وی همچنین به مواردی مثل تامین اعتبار حقوق و مزایای مستمر کارکنان رسمی و پیمانی با محاسبه بار مالی اجرای بخشنامه افزایش امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری و همسان سازی کارکنان قرارداد کار مشخص، تامین اعتبار مانده مرخصی بازنشستگان سال‌های 1399 و ماقبل آن و پرداخت پاداش پایان خدمت از ردیف های متمرکز به مبلغ 402 میلیارد ریال اشاره کرد.
فتحی تامین حقوق و مزایای مستمر کارکنان رسمی، پیمانی و قراردادی بر اساس عملکرد سه ماهه اول سال  1400، عیدی پایان سال، حقوق و مزایای سایر کارکنان از جمله پرسنل وظیفه، طرحی، شرکت و تامین مانده مرخصی سال 1399 و ماقبل به طور کامل به میزان 173 میلیارد ریال را جزو مبانی توزیع اعتبارات هزینه ای استان خواند.
معاون بودجه سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی همچنین تامین هزینه‌های سوخت، آب و برق در سقف عملکرد سال گذشته، لوازم مصرفی و نگهداری وسایل اداری معادل میانگین سه سال گذشته، تامین اعتبار کمکهای بلاعوض در سقف نیم‌درصد اعتبار ابلاغی، کمک هزینه ایاب و ذهاب، مهدکودک، فوت، ازدواج، بیمه‌های خاص، افزایش سرانه اضافه کار، رفاهی و ماموریت را یادآور شد.
وی در بخش دیگری از صحبت های خود سهم آذربایجان شرقی از اعتبارات قانون استفاده متوازن از امکانات کشور را 3.6 درصد و میزان آن را حدود یک هزار و 25 میلیارد تومان در دو بخش متوازن استانی و ملی اعلام کرد و گفت: این رقم نسبت به سال گذشته 93 درصد افزایش داشته است.
فتحی در عین حال خاطرنشان ساخت: این اعتبارات بر اساس شاخص های احصاء شده در بخش های مختلف و عدم برخورداری شهرستان های استان توزیع خواهد شد.
انتهای پیام/
سهم 3.6 درصدی آذربایجان شرقی از اعتبارات متوازن نصر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار