پیام تسلیت روحانی در پی سانحه اتوبوس حامل سرباز معلم‌ها در یزد؛

مقصر و یا مقصران احتمالی سانحه اتوبوس حامل سرباز معلمان معرفی شوند

1400/04/04 - 18:52 - کد خبر: 46348 نسخه چاپی

نصر: رییس جمهوری در پیامی با تسلیت جان باختن تعدادی از سرباز معلمان در اثر سانحه اتوبوس در یزد، خواستار بررسی علل وقوع سانحه و معرفی مقصر و یا مقصران احتمالی در اسرع وقت شد.

به گزارش نصر، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی در این پیام با ابراز تاسف از وقوع سانحه برای اتوبوس حامل سرباز معلم‌ها که منجر به جان باختن و مجروح شدن عده ای از آنان شد، ضمن تسلیت به خانواده‌های داغدیده، تاکید کرد: متاسفانه تکرار چنین حوادث اندوه بار و غیر قابل جبران جاده ای نشان می دهد که همه مسئولان و دست اندرکاران ذیربط باید با برنامه ریزی های دقیق تر و همه جانبه در کاهش وقوع این گونه حوادث تلخ بیش از پیش تلاش کنند.
رییس جمهوری افزود: با کمال تاسف، وقوع سانحه دردناک برای اتوبوس حامل سرباز معلم ها در محور زاهدان - آباده در دهشیر- یزد که منجر به جانباختن و مجروح شدن عده ای از این عزیزان شد و آحاد ملت ایران را اندوهگین و متاثر ‌کرد.
وی  اضافه کرد: اینجانب با ابراز همدردی، این ضایعه ناگوار را از صمیم قلب به خانواده‌های داغدیده و جامعه علمی و آموزشی کشور تسلیت می‌گویم و برای جانباختگان این حادثه رحمت و مغفرت، برای آسیب‌دیدگان و مجروحان شفای عاجل و برای بازماندگان صبر و تسلی، مسألت دارم.
رییس جمهوری اظهار داشت: متاسفانه تکرار چنین حوادث اندوه‌بار و غیر قابل جبران جاده‌ای نشان می‌دهد که همه مسئولان و دست اندرکاران ذیربط باید با برنامه ریزی‌های دقیق تر و همه جانبه در کاهش وقوع این گونه حوادث تلخ بیش از پیش تلاش کنند.
روحانی خاطر نشان کرد: در این حادثه هم باید سریعا نسبت به بررسی علل وقوع آن اقدام و مقصر یا مقصران احتمالی را معرفی کنند.
 روز پنج شنبه اتوبوس حامل سربازان که از سیستان و بلوچستان برای فراگیری آموزش نظامی راهی شیراز بود، در محور یزد - دهشیر به علت نقص فنی و اصابت با یک دستگاه تریلی متوقف برخورد می کند. در پی این سانحه ۵ سرباز معلم جان باخته و ۱۰ نفر مجروح شدند.
انتهای پیام/
 مقصر و یا مقصران احتمالی سانحه اتوبوس حامل سرباز معلمان معرفی شوند خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار