خبر/

تاسیس شرکت مادر تخصصی در مراغه زمینه‌ساز توسعه اقتصادی است

1398/07/30 - 19:39 - کد خبر: 4626 نسخه چاپی

نصر: نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به لزوم برنامه‌ریزی کلان اقتصادی برای رونق تولید در منطقه گفت: تاسیس شرکت مادر تخصصی و هلدینگ در مراغه زمینه‌ساز توسعه اقتصادی و تولیدی در این قطب کشاورزی و گردشگری خواهد بود.

به گزارش نصر به نقل از ایرنا، شهاب الدین بیمقدار روز سه شنبه در نشست سرمایه گذاری مراغه افزود: ایجاد این شرکت می تواند موجب ایجاد رویه واحد و برنامه ریزی و چشم”انداز مناسب برای سرمایه گذاری در بخش های مختلف تولیدی این شهرستان شود.

وی ادامه داد: شرکت های خصوصی، سازمان های مردم نهاد و تعاونی ها و نیز شخصیت های حقیقی و حقوقی می توانند با مشارکت در ایجاد این شرکت مادر تخصصی، زمینه های سرمایه گذاری در بخش های تولیدی را تسهیل کنند.

بیمقدار اضافه کرد: جذب سرمایه های کلان و سرگردان و بکارگیری آنها در ایجاد واحدها یا توسعه آنها از پیامدهای مثبت راه اندازی هلدینگ ها و شرکت های مادر خواهد بود.

وی افزود: سرمایه گذاری در بخش هایی چون معادن، کشاورزی، صنایع تبدیلی، دانش بنیان، بوم گردی و صنایع در مراغه که از پتانسیل های بزرگی در این حوزه ها برخوردار بوده با ایجاد شرکت مادر تخصصی و هلدینگ تسهیل می شود.

وی ادامه داد: هلدینگ ها و شرکت های مادر تخصصی با توجه به گستردگی و توان خود در تصمیم گیری های کلان مشکارت فعالی داشته باشند.

این نماینده مجلس اضافه کرد: آذربایجان شرقی تنها استانی است که بیشترین واحدهای تولیدی آن از بخش های خصوصی هستند و این مایه امیدواری برای توسعه اقتصادی منطقه است.

فرماندار مراغه نیز در این نشست گفت: با توجه به تصویب و وجود منطقه ویژه اقتصادی در این شهرستان زمینه های مساعدی برای ایجاد و تاسیس شرکت مادر تخصصی و هلدینگ سرمایه گذاری وجود دارد.

حمید شکری افزود: حمایت از سرمایه گذاری در بخش های مختلف تولیدی و اقتصادی در این شهرستان از ضرورت های موجود بوده و عزم دولت تدبیر و امید نیز در این راستا قرار دارد.

شهرستان مراغه با حدود ۲۶۸ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی قرار دارد.

انتهای پیام/

تاسیس شرکت مادر تخصصی در مراغه زمینه‌ساز توسعه اقتصادی است نصر


نظرها بسته شده اند

نمایش 0 نظر

پژوهشیار