مدیرعامل سبلان پارچه:

میزان اشتغال در کارخانه سبلان پارچه به ۱۴۰۰ نفر رسیده است

1400/04/02 - 11:41 - کد خبر: 46216 نسخه چاپی

نصر: مدیر عامل کارخانه سبلان پارچه اردبیل گفت: این کارخانه فعالیت خود را از سر گرفته و در حال حاضر ۱۴۰۰ نفر در این کارخانه مشغول کار هستند.

به گزارش نصر، انور حجازی‌نیا  سه‌شنبه در نشست خبری با خبرنگاران افزود: اواخر پارسال بعد از سفر رئیس قوه قضاییه به استان اردبیل و پیگیری رئیس‌کل دادگستری استان، کارخانه سبلان پارچه اردبیل بعد از ۱۴ سال تحویل صاحب اصلی شد و چرخه تولید کارخانه به راه افتاد.
وی با بیان اینکه بازگشت سبلان پارچه در راستای تحقق شعار مقام معظم رهبری بوده است، افزود: تلاش ما بر این است مقدار اشتغال‌ در این کارخانه را به پنج هزار نفر برسانیم.
حجازی‌نیا گفت: پیگیری دستگاه قضایی برای بازگشت این کارخانه به صاحب اصلی نتیجه داد و مصمم هستیم تکمیل خط تولید و ظرفیت توسعه اشتغال را از اولویت‌های اساسی برنامه خود قرار دهیم.
وی با بیان اینکه سبلان پارچه الگویی برای نساجی ایران است،افزود: برند ما در دنیا شناخته شده است و تولیدات این کارخانه ضمن تامین بازارهای داخلی به کشورهای حوزه بالتیک صادر می‌شود.
حجازی نیا گفت: امیدوارم سبلان پارچه تبدیل به برند جهانی شده و الگویی برای نساجی ایران باشد تا بتوان در مسیر رهایی از اقتصاد منفی نفت قدم مهمی برداریم .
وی با اشاره به اینکه احیا و توسعه این کارخانه در راستای جهاد اقتصادی و جهش تولید است، افزود: دیروز در سنگر جنگ با لباس خاکی و امروز وظیفه‌ی سنگین‌تری از آن روزها در عرصه جنگ اقتصادی حضور داریم و با توجه به بیکاری و آسیبب‌های اجتماعی موجود در این منطقه، امید است با احیای کارخانه سبلان پارچه و فاز توسعه‌ای در آن شاهد رونق و توسعه این کارخانه باشیم.
مجتمع کارخانه‌ای سبلان پارچه شامل هفت کارخانه تولیدی پوشاک زنجیره‌ای در سال ۸۶ راه اندازی شد، این واحد بزرگ تولیدی چرخه کامل تبدیل پنبه به نخ و نخ به انواع منسوجات و پارچه‌ها را دارا می‌باشد و با صرف یک هزار و ۲۰۰ میلیارد ﷼ با ظرفیت ایجاد اشتغال برای حدود پنج هزار نفر در آن  سال راه‌اندازی شد اما پس از مدت بسیار کوتاه این واحد تعطیل شده و تا مرز ورشکستگی پیش رفت.
این کارخانه  که تا سال ۹۹ در حالت رکود بود با حمایت‌های دولت و قوه قضاییه  دوباره فعال شده است.
انتهای پیام/
میزان اشتغال در کارخانه سبلان پارچه به ۱۴۰۰ نفر رسیده است خبرگزاری ایرنا


نظرها بسته شده اند

نمایش 0 نظر

پژوهشیار