روسیه خودروی برقی پرنده ۶ نفره ساخت

1400/04/01 - 10:21 - کد خبر: 46154 نسخه چاپی

نصر: روسیه نیز به جمع کشورهایی پیوست که در زمینه تولید خودروهای برقی پرنده سرمایه گذاری می‌کنند. نمونه اولیه این خودروی هیبریدی امکان حمل ۶ نفر را دارد.

به گزارش نصر، این خودرو که سایکلو کار نام دارد، می‌تواند به جای حمل افراد حداکثر 600 کیلوگرم بار حمل کند و مسافتی حداکثر 500 کیلومتری را با استفاده از سیستم پیشرانه منحصر به فرد خود طی کند.
سیستم پیشرانه این خودروی برقی هوایی، سیستم چرخشی مافوق پاسخگو نام دارد و متشکل از چهار توربین چرخنده با پره های قدرتمند است. انتظار می‌رود نمونه نهایی این خودروی برقی پرنده تا سال 2022 آماده شود. جهت حرکت پره ها با چرخش مداوم آنها به دور محور خود تغییر می‌کند و همین امر گردش‌های سریع این خودروی پرنده را ممکن می‌کند.
استفاده از سیستم پیشرانه مذکور حداکثر سرعت خودروی پرنده مذکور را به 250 کیلومتر در ساعت افزایش می‌دهد که البته در مقایسه با دیگر محصولات مشابه رکوردی منحصر به فرد محسوب نمی‌شود. قطر توربین‌های حاوی پره های این خودروی هوایی 1.5 متر است.
قرار است این محصول به گونه‌ای طراحی و تولید شود که هم امکان هدایت آن با خلبان وجود داشته باشد و هم بتوان آن را به صورت خودران و بدون نیاز به خلبان فیزیکی به پرواز درآورد. قیمت نهایی این محصول هنوز اعلام نشده است.
انتهای پیام/
روسیه خودروی برقی پرنده ۶ نفره ساخت خبرگزاری مهر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار