رییس هیات نظارت بر انتخابات آذربایجان‌شرقی؛

مردم رای‌گیری را به ساعت پایانی موکول نکنند

1400/03/28 - 21:20 - کد خبر: 45935 نسخه چاپی

نصر: رییس هیات نظارت بر انتخابات آذربایجان‌شرقی از مردم استان خواست رای‌شان را به ساعت های پایانی انتخابات موکول نکرده و در فرصت باقی‌مانده به نزدیک‌ترین شعبه اخذ رای مراجعه کنند.

به گزارش نصر، صمد عزیری روز جمعه در گفت وگویی اظهار کرد: عوامل هیات نظارت بر انتخابات در سه هزار و ۶۰۰ شعبه حضور دارند و نظارت قانونی را اعمال می کنند.
وی خطاب به شهروندانی که در تبریز رای می دهند، گفت: انتخابات ریاست جمهوری در تبریز به صورت کاغذی و سنتی است اما انتخابات شوراهای شهر و روستا به ۲ روش الکترونیکی و سنتی انجام می شود و با توافق وزارت کشور همزمان با اخذ الکترونیکی رای برای جلوگیری از اتلاف وقت به صورت سنتی و کاغذی هم انجام می شود.
رییس هیات نظارت بر انتخابات آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: عوامل اجرایی مستقر در شعب اخذ رای حق پرسش از مردم برای نام بردن نامزد مورد نظر را ندارند و پرسش از مردم تخلف است.
رای‌گیری در آذربایجان شرقی همزمان با سراسر کشور در سه هزار و ۵۲۱ شعبه اخذ رای انجام می‌شود و بر اساس اعلام سامانه ملی ثبت احوال، سه میلیون و ۴۳ هزار نفر در استان واجد شرایط رای‌دادن هستند.
انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در تبریز به صورت کاملا الکترونیکی بوده و در ۷۰۰ شعبه با ۲ هزار و ۸۰۰ صندوق الکترونیکی برگزار می شود.
امروز سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری همراه با ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا ،  انتخابات میان دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری در استان‌های تهران، خراسان رضوی، قم و ماندران همچنین میان دوره ای مجلس یازدهم در حوزه های انتخابیه  "آستانه اشرفیه"، "تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس"،"تفرش"، "بهار و کبودرآهنگ"، "گچساران" و "میانه" ، برگزار می شود.
انتهای پیام/
مردم رای‌گیری را به ساعت پایانی موکول نکنند خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار