معاون نظارت و بازرسی سازمان صمت استان؛

تخلفات صنفی در آذربایجان شرقی ۵۰ درصد افزایش یافت

1400/03/26 - 19:58 - کد خبر: 45804 نسخه چاپی

نصر: معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی با اشاره به اولویت های کالایی ابلاغی سازمان حمایت در ماموریت های نظارتی، گفت: ارزش تخلفاتی پرونده های تشکیل شده در ۲ ماهه نخست سال جاری، نسبت به مدت مشابه سال قبل، رشد ۵۰ درصدی دارد.

به گزارش نصر، یوسف پایدار روز چهارشنبه در گفت و گویی از انجام ۴۷ هزار و ۸۷۳ فقره بازرسی در ۲ ماهه اول امسال و رشد ۲۰ درصدی در این بخش نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد و گفت: در جریان تعداد بازرسی های یاد شده، یک هزار و ۴۷۲ فقره پرونده تخلفاتی به ارزش ۵۰۸ میلیارد ریال تشکیل شده است.
وی افزود: بیشترین بازرسی انجام شده در این مدت مربوط به شهرستان های تبریز، بناب و اسکو می باشد.
معاون نظارت و بازرسی سازمان صمت استان، خاطرنشان کرد: اقدامات نظارتی این سازمان در راستای صیانت از حقوق مصرف کنندگان با استفاده از سامانه های جامع انبار و جامع تجارت با جدیت و با استفاده از توان و ظرفیت دستگاههای نظارتی در حال پیگیری بوده و با متخلفان براساس قوانین و مقررات به شدت برخورد خواهد شد.
وی ادامه داد: شهروندان در صورت مشاهده هرگونه تخلف صنفی اعم از گران فروشی، کم فروشی، احتکار، عدم درج قیمت، عدم صدور فاکتور، گزارش های خود را از طریق سامانه های این سازمان و تلفن گویای ۱۲۴ ستاد خبری اعلام کنند.
انتهای پیام/
 
تخلفات صنفی در آذربایجان شرقی ۵۰ درصد افزایش یافت خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار