لیگ ملت‌های والیبال - ایتالیا؛

شکست ناباورانه ایران برابر استرالیا/بازگشت به بازی نیمه تمام ماند

1400/03/25 - 17:10 - کد خبر: 45727 نسخه چاپی

نصر: تیم ملی والیبال ایران در دیدار با استرالیا هر چند توانست عقب ماندگی دو دست اول را جبران کند و به بازی برگردد اما در ست سرنوشت ساز اشتباهاتی را از سوی بازیکنانش داشت که منجر به شکست شد.

به گزارش نصر، هفته چهارم مرحله مقدماتی سومین دوره رقابت‌های لیگ ملت‌ها والیبال برای ملی پوشان ایران با بازی مقابل استرالیا آغاز شد. تیم ملی والیبال از ساعت ۱۴:۳۰ روز سه شنبه رو در روی استرالیای قعر نشین قرار گرفت و در نهایت با نتیجه ۳ بر ۲ شکست خورد.
ولادیمیر الکنو تیم ملی را با ترکیب سعید معروف، میلاد عبادی پور، آرمان صالحی، میثم صالحی، علی اصغر مجرد، صابر کاظمی و سید محمد موسوی مقابل استرالیا به میدان فرستاد.

ست نخست؛ ۲۵ بر ۲۳ به سود استرالیا
ملی پوشان ایران شروع خوبی در ابتدای ست نخست داشتند و با نتیجه ۶ بر ۲ از حریف خود پیش افتادند. در ادامه استرالیا با کسب ۴ امتیاز متوالی اختلاف امتیاز را کاهش داد و در نهایت نخستین زمان استراحت فنی با نتیجه ۸ بر ۵ به سود ایران همراه شد. حمله خوب تیم ملی ایران در ادامه منجر شد تا دومین زمان استراحت فنی نیز با نتیجه ۱۶ بر ۱۱ به سود شاگردان الکنو همراه باشد. در ادامه استرالیایی‌ها با استفاده از اشتباهات ایران با کسب سه امتیاز متوالی کار را در امتیاز ۲۲ برابر کردند و همین منجر شد تا الکنو تقاضای تایم استراحت دهد. خطای روی تور صابر کاظمی امتیاز ۲۳ را به استرالیا تقدیم کرد. در نهایت ست نخست با اشتباهات ایران با نتیجه ۲۵ بر ۲۳ به سود استرالیا همراه شد.

ست دوم؛ ۲۵ بر ۲۲ به سود استرالیا
نخستین امتیاز در شروع ست دوم برای استرالیا به ثبت رسید. بازی با نتیجه ۴ بر ۲ به سود حریف پیش رفت تا اینکه دفاع مجرد کار را در امتیاز ۴ برابر کرد و دو تیم در ادامه پایاپای پیش رفتند، نخستین زمان استراحت فنی نیز با نتیجه ۸ بر ۷ به سود استرالیا همراه شد. اشتباهات مکرر بازیکنان ایران در ادامه منجر شد تا دومین زمان استراحت فنی با نتیجه ۱۶ بر ۱۴ به سود حریف به پایان برسد. ایران هر چند در دفاع عملکرد خوبی داشت اما اشتباهات مکرر ملی پوشان باعث شد تا استرالیا با کسب ۴ امتیاز متوالی اختلاف امتیاز خوبی در بازی ایجاد کند و با نتیجه ۲۰ بر ۱۵ پیش افتد. در نهایت ست دوم با برتری ۲۵ بر ۲۲ استرالیا همراه شد تا نخستین امتیاز برای استرالیا در جدول رده بندی رقابت های لیگ ملت های ۲۰۲۱ ثبت شود.

ست سوم؛ ۲۵ بر ۲۳ به سود ایران
در ست سوم دو تیم بازی نزدیک و پایاپایی را به نمایش گذاشتند و نخستین زمان استراحت فنی با نتیجه ۸ بر ۶ به سود استرالیا به پایان رسید. نمایش خوب بردیا سعادت که در این ست برای ایران بازی کرد و سرویس‌های خوب محمد موسوی باعث شد تا دومین زمان استراحت فنی با نتیجه ۱۶ بر ۱۳ به سود ایران به پایان رسد. شاگردان الکنو در ادامه برتری خود را حفظ کردند تا ست سوم با نتیجه ۲۵ بر ۲۳ به سود ایران همراه شود.

ست چهارم؛ ۲۵ بر ۱۸ به سود ایران
نمایش خوب محمدرضا حضرت پور و بردیا سعادت در ست چهارم باعث شد ایران اختلاف امتیاز را برابر حریش ایجاد کند و نخستین زمان استراحت فنی با نتیجه ۸ بر ۵ با برتری ایران همراه شود. سرویس خوب سعادت و دفاع محمد موسوی ایران را با نتیجه ۱۴ بر ۱۱ همچنان تیم برتر زمین حفظ کرد. امتیازات بی نقص سرویس بردیا سعادت در نهایت باعث شد تا دومین زمان استراحت فنی با برتری ۱۶ بر ۱۲ شاگردان الکنو به پایان رسد. تعویض های الکنو به سود ایران جواب داد و در نهایت ست چهارم با برتری ۲۵ بر ۱۸ ایران و درخشش سعادت همراه شد تا کار به ست پنجم کشیده شود.

ست پنجم؛ ۱۵ بر ۱۲ به سود استرالیا
بازی نفس گیر و حساس دو تیم در ست پنجم پیگیری شد و بازهم درخشش سعادت کمک زیادی به تیم ایران کرد اما باعث پیروزی ایران نشد و ایران ناباورانه با نتیجه ۱۵ بر ۱۲ شکست خورد تا نخستین برد استرالیا ثبت شود.
تیم ملی فردا از ساعت ۲۳:۳۰ مقابل تیم ملی برزیل بازی سختی را در پیش خواهد داشت.
انتهای پیام/
شکست ناباورانه ایران برابر استرالیا/بازگشت به بازی نیمه تمام ماند خبرگزاری مهر


نظرها بسته شده اند

نمایش 0 نظر

پژوهشیار