خبر/

افزایش ۵۳ درصدی "خشونت جنسی" در فرانسه صرفاً در یک سال! + تصاویر

1398/07/30 - 10:56 - کد خبر: 4571 نسخه چاپی

نصر: زنان فرانسوی نسبت به خشونت‌های جنسی و خانگی و کشتار زنان توسط شریک زندگی خود، در شهر پاریس دست به اعتراض زدند.

به گزارش نصر به نقل از ایسنا، تعداد کسانی که در سال ۲۰۱۷ میلادی قربانی خشونت جنسی غیر خانگی بوده”اند، دست کم به میزان ۵۳ درصد نسبت به سال پیش از آن افزایش یافته است!

"خشونت علیه زنان در کشور فرانسه" یکی از معضلات بزرگ زنان این کشور به حساب می”آید؛ در چند سال گذشته میزان خشونت”ها علیه زنان در این کشور به طور چشمگیری گسترش یافته به گونه”ای که آزار و اذیت”های جنسی و به قتل رسیدن توسط شریک زندگی از جمله مهم”ترین خشونتهایی هستند که زنان فرانسوی با آن”ها رو به رو می”شوند. 

 

به گزارش "رویترز"، زنان فرانسه در مقابل آزار و اذیت های جنسی و خشونت”های خانگی، اعتراضات گسترده”ای را در سالهای مختلف برگزار کرده”اند؛ در اعتراض اخیر که روز شنبه برابر با 19 اکتبر برگزار شد، صدها زن در پاریس روی زمین به حالت مرده دراز کشیدند تا با این روش توجه”ها را نسبت به خشونت خانگی علیه زنان جلب کنند؛ این تجمع اعتراضی در "پلاس دو لا رپوبلیک" از میدان”های اصلی مرکز پاریس برگزار شد. 

 

 

معترضان نام هر کدام از قربانیان خشونت خانگی در فرانسه را در دست داشته و یک به یک روی زمین می”افتادند و فریاد می”کشیدند: «نه یکی دیگر.»؛ «نه یکی دیگر» کمپینی است که در سال 2015 در اعتراض به خشونت” علیه زنان در آرژانتین شکل گرفت.

دولت فرانسه از ماه گذشته مجموعه نشست”هایی را در سراسر کشور با موضوع «مبارزه با خشونت خانگی» آغاز کرده که نخستین اقدام برای حل این معضل محسوب میشود؛ قرار است در چارچوب این نشست”ها و با هم”اندیشی نمایندگان دولت و انجمن”ها، امکانات جدیدی برای مبارزه با این شکل از خشونت فراهم آید.

ساندرین بوچیت، که رئیس یک انجمن حمایت از قربانیان خشونت”های خانگی است و خواهر خودش به دست شریک زندگی”اش در مقابل چشمان دختر 7 ساله اش به آتش کشیده و کشته شده، به رویترز گفت که بالا رفتن آمار قربانیان خشونت خانگی، غیرقابل قبول است.

یکی دیگر از مشکلاتی که زنان فرانسوی به واسطه آن، مورد هجمه قرار دارند "آزار و اذیت”های جنسی" است؛ براساس گزارش "سازمان ملی بازرسی جرم و جنایت" و "موسسه ملی آمار و مطالعات اقتصادی" فرانسه، تعداد کسانی که در سال 2017 میلادی قربانی خشونت جنسی غیر خانگی بوده”اند، دست کم به میزان 53 درصد نسبت به سال پیش از آن افزایش یافته است.

دو نهاد مزبور در گزارش سالانه خود در سال 2018 اعلام کرده”اند که تعداد قربانیان سوء”استفاده جنسی در فرانسه از 173 هزار نفر در سال 2016 میلادی، به 265 هزار نفر در سال 2017 میلادی رسیده است. 

"رصدخانه ملی جرائم و عدالت کیفری فرانسه" ONDRP، در نخستین گزارش خود در مورد این موضوع آماری را منتشر می”کند؛ تنها 220 هزار نفر از قربانیان در وسایل حمل و نقل عمومی مورد آزار متجاوزین قرار گرفته”اند! قطار و اتوبوس در حال حرکت، مانع از فرار قربانیان می”شود و متجاوزان به راحتی نیت سوء خود را پیگیری می”کنند.

یکی از دلایل پیروزی مکرون در انتخابات ریاست”جمهوری، وعده "پایان دادن به خشونت علیه زنان" بود اما با رشد شدید خشونت”های مرگبار علیه زنان، فعالان حقوق زنان خواستار دخالت دولت و پایان دادن به آنچه که "قتل عام" خواندند، شدند.

انتهای پیام/

افزایش ۵۳ درصدی نصر


نظرها بسته شده اند

نمایش 0 نظر

پژوهشیار