دادستان عمومی و انقلاب مرکزاستان آذربایجان شرقی :

با افراد و باندهای مرتبط با تصادفات ساختگی به شدت برخورد می شود

1398/07/30 - 10:04 - کد خبر: 4560 نسخه چاپی

نصر: دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان آذربایجان شرقی خواستار برخورد جدی نیروی انتظامی و واحدهای قضایی و نیز شرکت های بیمه استان با پدیده و عاملان تصادفات ساختگی و صوری شد.

به گزارش نصر ، بابک محبوب علیلو روز دوشنبه در نشست با مدیران و مسوولان نمایندگی شرکت های بیمه در استان آذربایجان شرقی تصریح کرد : برای برخورد و مقابله با این قبیل تصادفات صوری و جعلی لازم است ضمن آسیب شناسی ، هرچه زودتر طرح کارشناسی پیشگیری از تصادفات با محوریت دادسرا توسط شرکت های بیمه و با همکاری پلیس راهنمایی و رانندگی  فرماندهی انتظامی استان تدوین و عملیاتی شود.

 وی  افزود : رفتاری های متضمن قانون گریزی و  قانون ستیزی با هر انگیزه ی به نفع جامعه نیست و شرکت های بیمه  باید ضمن خودداری از پرداخت هرگونه خسارت بابت تصادفات صوری و ساختگی ، در پرداخت خسارت های واقعی به  زیان دیدگان  و براساس آرا  محاکم تسریع کنند و هیج گونه تعلل در این زمینه قابل قبول نخواهد بود.

دادستان عمومی و انقلاب مرکزاستان آذربایجان شرقی ادامه داد : تا زمانی که وضعیت موجود آسیب شناسی  و علت افزایش تصادفات ساختگی درشهرهای استان ریشه یابی نشود ،اقدامات و نسخه های کنونی مثمر ثمر نخواهد بود.

علیلو ضرورت ایجاد حساسیت نسبت به این قبیل تصادفات ( تصادفات صوری و جعلی ) در جامعه  را مورد تاکید قرار داد و خاطر نشان ساخت : هرگونه وصول و ایصال بلاوجه و صوری در این ارتباط غیر قانونی بوده و با افراد و باندهای که تلاش دارند با صحنه سازی های ساختگی ازشرکت های بیمه اخاذی کنند به شدت برخورد خواهد شد.

وی به شرکت های بیمه اطمینان داد که دادستانی و واحدهای قضایی و انتظامی استان از اقدامات آنان درمقابله با پدیده تصادفات ساختگیحمایت می کند ، لیکن شایسته است خود شرکت های بیمه هم باید دراین زمینه پیشقدم باشند.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز آذربایجان شرقی در بخش دیگری ازسخنان خود ماده 23 قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی و بند الف تبصره ده ماده واحده قانون بودجه سال های  97 و 98 را مورد اشاره قرار داد و از اینکه وجوه حاصله از آن ها به استان اختصاص نمی یابد انتقاد کرد.

وی گفت : این مورد بارها درجلسات مشترک با مسوولان اجرایی مربوطه استان درخواست شده، لیکن تاکنون نسبت به اجرای آن اهتمام نشده و بار دیگر تاکید می کنیم که سهم استان از محل اعمال ماده و تبصره مذکور که به خزانه داری کل واریز می شود باید اخذ و در راستای توسعه زیرساخت های استان  ازجمله راه ها و برای پیشگیری ازحوادث رانندگی هزینه شود.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز آذربایجان شرقی با اشاره به اهمیت فرهنگ درجامعه  و نقش آن درکاهش آسیب های اجتماعی و ترافیکی ضرورت توسعه فرهنگ رانندگی و نیز اهتمام به امر آموزش و اطلاع رسانی از سوی شرکت های بیمه تاکید کرد.

در این دیدار فرامرز قهرمانی رییس شورای هماهنگی شرکت های بیمه استان آذربایجان شرقی ضمن ارائه گزارشی از تازه ترین وضعیت صنعت بیمه استان خواستار حمایت های قضایی از شرکت های بیمه به ویژه در برخودر با تصادفات ساختگی شد.

انتهای پیام/

با افراد و باندهای مرتبط با تصادفات ساختگی به شدت برخورد می شود نصر


نظرها بسته شده اند

نمایش 0 نظر

پژوهشیار