رییس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی مطرح کرد:

قیمت مرغ، ۱۳ هزار و ۴۰۰ تومان

1398/07/30 - 10:03 - کد خبر: 4559 نسخه چاپی

نصر: به گفته رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی، مرغ در مراکز عرضه سطح شهر معادل ۱۳ هزار و ۴۰۰ تومان به فروش می‌رسد؛ درحالیکه نرخ مصوب این محصول ۱۲ هزار و ۹۰۰ تومان است.

به گزارش نصر به نقل از ایسنا، مهدی یوسف”خانی در گفت”وگویی درباره جدیدترین وضعیت قیمت مرغ، اظهار کرد: اکنون قیمت مرغ زنده معادل هشت هزار و ۸۵۰ تومان است که ۳۰۰ تومان از نرخ مصوب خود بالاتر است. همچنین مرغ گرم در کشتارگاه”ها به قیمت ۱۲ هزار و ۲۰۰ و در واحدهای صنفی معادل ۱۳ هزار و ۴۰۰ تومان عرضه می”شود.

وی با بیان اینکه البته اکنون نسبت به دو روز گذشته قیمت مرغ کاهش یافته است، تصریح کرد: دلیل مابه”التفاوت قیمت مرغ در بازار با نرخ مصوب این است که مرغداران مرغ زنده را به نرخ مصوب در اختیار کشتارگاه”ها قرار نمی”دهند.

یوسف”خانی ادامه داد: واحدهای پرفروش عرضه مرغ به دلیل فروش بیشتر، با سود سه درصدی هم شاید بتوانند هزینه”های تولیدشان را تامین کنند که به همین دلیل، مرغ را به نرخ مصوب در مراکز عرضه سطح شهر به فروش می”رسانند؛ درحالیکه واحدهای دیگر عرضه مرغ به علت فروش کم، تنها با سود هشت درصدی می”توانند هزینه”های تولید خود را پوشش دهند و به همین خاطر هزار  تومان به نرخ خرید مرغ اضافه می”کنند و آن را به قیمت ۱۳ هزار و ۴۰۰ تومان به فروش می”رسانند.

رییس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی در پایان با بیان اینکه قیمت اقلام مرغ هم به نسبت قیمت مرغ تغییر می”کند، اظهار کرد: اکنون سینه مرغ با کتف به قیمت ۲۲ هزار و ۵۰۰ تومان، سینه بدون کتف به قیمت ۲۳ هزار و ۵۰۰ و فیله مرغ معادل ۲۶ هزار و ۵۰۰ تومان در مراکز عرضه سطح شهر به فروش می”رسد.

انتهای پیام/

قیمت مرغ، ۱۳ هزار و ۴۰۰ تومان نصر


نظرها بسته شده اند

نمایش 0 نظر

پژوهشیار