مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان‌شرقی:

برقراری پرواز سهند به مشهد بدون ایجاد جایگاه سوخت‌گیری امکان‌پذیر نیست

1400/03/22 - 09:38 - کد خبر: 45469 نسخه چاپی

نصر: مدیرکل فرودگاه های آذربایجان‌شرقی گفت: برقراری پرواز از فرودگاه سهند به مقصد مشهد بدون ایجاد جایگاه سوخت‌گیری امکان‌پذیر نیست و حل این مشکل از اولویت‌های بخش حمل و نقل هوایی و مسافری در منطقه است.

به گزارش نصر، رامین آذری روز جمعه با حضور در فروگاه سهند و در دیدار با فرماندار و نماینده مردم مراغه در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: تهیه اعتبار لازم برای ایجاد جایگاه سوخت‌گیری نه بر عهده وزارت نفت و نه بر عهده وزارت راه و شهرسازی است بلکه باید از سازمان برنامه و بودجه و از محل اعتبارات استانی پیگیری شود.
وی به موضوع افزایش روزهای پرواز از فرودگاه سهند اشاره و بیان کرد: افزایش روزهای پرواز از این فرودگاه به تهران و همچنین برقراری پروازهای مشهد و سپس کیش در اولویت برنامه‌ها قرار دارد و با شرکت‌های مسافربری در این خصوص مذاکره‌هایی انجام شده است.
وی در ادامه به طرح توسعه فرودگاه سهند اشاره کرد و اظهار داشت: در حال حاضر اراضی فرودگاه سهند ۴۷ هکتار است که در طرح جامع فاز نخست می‌توان آن را به ۱۴۵ هکتار افزایش داد.
وی خاطر نشان کرد: برای توسعه فرودگاه سهند به تملک اراضی واقع در محدوده آن نیاز داریم و این امر مستلزم تامین اعتبارات ملی به میزان حدود ۱۵۰ میلیارد تومان است.
فرودگاه سهند تنها فرودگاه اقماری اداره‌کل فرودگاه‌های آذربایجان‌شرقی است که احداث آن در سال ۱۳۷۲ آغاز و در سال ۱۳۷۴ با حضور وزیران نفت و راه و ترابری افتتاح شد.
شهرستان مراغه با حدود ۲۶۸ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز مرکز آذربایجان‌شرقی قرار دارد.
انتهای پیام/
 برقراری پرواز سهند به مشهد بدون ایجاد جایگاه سوخت‌گیری امکان‌پذیر نیست نصر


نظرها بسته شده اند

نمایش 0 نظر

پژوهشیار