سردار جلالی؛

سند راهبردی پدافند غیرعامل شهری آماده اجراست

1398/07/29 - 15:37 - کد خبر: 4527 نسخه چاپی

نصر: رئیس سازمان پدافند غیرعامل گفت: سند راهبردی پدافند غیرعامل شهری پس از تهیه و تدوین اخیرا به تصویب کمیته دائمی رسید و هم اکنون آماده ابلاغ و اجرای شدن است.

به گزارش نصر، سردار سرتیپ پاسدار غلامرضا جلالی روز دوشنبه در آستانه هفته پدافند غیرعامل (هشتم تا ۱۴ آبان”ماه)، در نشست خبری با اصحاب رسانه در سالن شهید آبشناسان مجتمع فرهنگی و آموزشی شهید طهرانی” مقدم سازمان پدافند غیرعامل، افزود: اساسا پدافند غیرعامل، نوعی دفاع از مردم،  کشور و زیرساخت”های کشور است که در این مدل از دفاع، از تجهیزات نظامی استفاده نمی”شود.

وی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب در سال”های اخیر با اهتمام ویژه”ای که به موضوع پدافند غیرعامل داشته”اند، همواره این مساله را از مسئولان مربوطه در دستگاه”های مختلف کشور پیگیری و مطالبه کرده”اند. در سال گذشته، سازمان پدافند غیرعامل در ۵ حوزه” پدافند سایبری، پدافند زیستی، پدافند شیمیایی، پدافند هسته”ای و همچنین پایداری مولد برق در شرایط قطعی برق رزمایش برگزار کرد.

سردار جلالی افزود: آمریکایی”ها پس از سرنگونی پهپاد بدون سرنشینشان (گلوبال هاوک) توسط سپاه، اعلام کردند، در پاسخ به این اقدام ایران ما دو مرتبه حمله سایبری تلافی”جویانه به این کشور انجام دادیم،  اما با بررسی”هایی که ما در سازمان پدافند غیرعامل انجام دادیم به این نکته رسیدیم که هیچ”گونه آسیبی به هیچ یک از زیرساخت”های کشور ما که ناشی از حمله سایبری دشمن بوده باشد، نرسیده است.

وی گفت: رسانه نیویورک تایمز با بررسی این مساله گفته بود اینکه ایران هیچ حمله”ای را حس نکرده است دو دلیل دارد؛ یا ایران در حوزه پدافندی آنچنان قدرتمند شده که حملات ما اثری بر روی زیرساخت”های آن ندارد یا اینکه قدرت آفندی آمریکا در حوزه سایبری ضعیف است.

روز شمار  هفته پدافند غیرعامل عبارت است از  هشتم آبان؛ حفظ سرمایه”های شهری کشور با مشارکت مردمی - پدافند شهری، نهم آبان،  حفظ سرمایه”های ملی در برابر تهدیدات با خودباوری و اقتدار علمی و همه جانبه - جهاد علمی، دهم آبان،  صیانت از مردم در برابر تهدیدات دشمن - پدافند مردم محور، یازدهم آبان،  مصون”سازی زیرساخت”های کشور با تفکر بسیجی، روحیه جهادی و مقاومت - پدافند کالبدی، دوازدهم آبان،  جامعه سالم و آماده در برابر تهدیدات نوین - پدافند زیستی، سیزدهم آبان،  استحکام”بخشی و صیانت از زیرساخت”های سایبری کشور - پدافند سایبری، چهاردهم آبان،  پدافند غیرعامل، مقاومت و بازدارندگی با رونق تولید - دفاع همه”جانبه نظامی و غیر نظامی

انتهای پیام/

سند راهبردی پدافند غیرعامل شهری آماده اجراست نصر


نظرها بسته شده اند

نمایش 0 نظر

پژوهشیار