خبر/

واکسیناسیون گروه۶۵ سال به محض دریافت واکسن درآذربایجان شرقی آغازمی شود

1400/03/13 - 22:23 - کد خبر: 45120 نسخه چاپی

نصر: مدیرگروه پیشگیری از بیماری‌های واگیردار آذربایجان شرقی گفت: واکسیناسیون گروه سنی ۶۵ سال به محض دریافت واکسن از اوایل هفته آینده در آذربایجان شرقی آغاز می شود.

به گزارش نصر، سیمین خیاط زاده روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار اظهار کرد: تاکنون بیش از ۲۰۰ هزار نفر در آذربایجان شرقی واکسن دریافت کرده اند، ولی اکنون سرعت تزریق دوز اول واکسن در آذربایجان شرقی بسیار تقلیل یافته است و بیشتر دوز دوم در حال اقدام است. 
وی افزود: حدود ۸۵ درصد افراد بالای ۸۰ و ۷۵ سال آذربایجان شرقی و حدود ۷۸درصد افراد بالای ۷۰ سال در استان واکسینه شدند. 
خیاط زاده با اشاره به اینکه تعداد بستری های کرونایی در بیمارستان های آذربایجان شرقی در یک هفته گذشته از یکهزار نفر کاهش یافته است، گفت: تعداد بستری ها و فوتی بر اثر ابتلا به کرونا در آذربایجان شرقی با سرعت کند ولی مستمر در حال کاهش است، اما این کاهش بسیار شکننده بوده و در صورت عدم رعایت مردم امکان صعودی شدن مجدد آن وجود دارد. 
وی متوسط تعداد فوتی های کرونایی در آذربایجان شرقی را ۱۰ تا ۱۳نفر در روز اعلام کرد و افزود: با توجه به در پیش بودن تعطیلات چند روزه، مردم باید نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی و حفظ فاصله فیزیکی توجه ویژه ای داشته باشند؛ البته خوشبختانه تدابیر لازم برای ممانعت از مسافرت های شهری و بین شهری توسط مسوولان اندیشیده شده است. 
مدیرگروه پیشگیری از بیماری‌های واگیردار آذربایجان شرقی تاکید کرد: مردم از برگزاری میهمانی حتی در باغ پرهیز کنند، چون شیوع بیماری را شدت می بخشد و موجب تغییر رنگ بندی شهرها خواهد شد. 
خیاط زاده ادامه داد: اکنون ۱۲شهرستان آذربایجان شرقی نارنجی بوده و ۹شهرستان زرد است، ضمن اینکه شهرستان قرمز و آبی در این استان نداریم. 
وی در خصوص تفاوت اماری فوت بیماران کرونایی در آرامستان ها با علوم پزشکی، گفت: آمار دانشگاه علوم پزشکی بر اساس فوت قطعی بر اثر کرونا بوده، اما برای اجساد فوتی شامل مشکوک به کرونا، محتمل تا قطعی، همه را کرونا می نویسیم و آرامستان ها بر آن اساس تدفین را انجام می دهند.
انتهای پیام/
 
واکسیناسیون گروه۶۵ سال به محض دریافت واکسن درآذربایجان شرقی آغازمی شود خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار