وزیر آموزش و پرورش:

پنج هزار میلیارد تومان برای اجرای طرح رتبه بندی معلمان پیش بینی شد

1400/03/13 - 10:46 - کد خبر: 45082 نسخه چاپی

نصر: وزیر آموزش و پرورش گفت: برای اجرای طرح رتبه بندی معلمان پنج هزار میلیارد تومان اعتبار پیش بینی شده‌است.

به گزارش ایرنا، محسن حاجی میرزایی  افزود: دولت لایحه رتبه بندی معلمان را تقدیم مجلس کرده و کلیات آن در کمسیون آموزش و تحقیقات به تصویب رسیده‌است.
وی بیان کرد: همچنین به درخواست نمایندگان مجلس شورای اسلامی فوریت این لایحه به رای گیری گذاشته شد و مجلس با اولویت و فوریت آن موافقت کرد و مراحل بررسی و تصویب آن بعد از تعطیلات در نخستین جلسه مجلس در دستور کارقرار می‌گیرد.
حاجی میرزایی اضافه کرد: با توجه به اینکه اعتبار طرح رتبه بندی معلمان از ابتدای سال ۱۴۰۰ پیش بینی شده‌است، نمایندگان مجلس شورای اسلامی انگیزه خوبی برای اینکه این لایحه هر چه سریعتر به قانون تبدیل شود، دارند.
وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: براین اساس هر زمانی که لایحه رتبه بندی معلمان به تصویب برسد، از ابتدای فروردین ۱۴۰۰ برای کسانی که واجد شرایط تشخیص داده شوند و رتبه‌های مختلف را احراز  کنند قابل اعمال خواهد بود.
حاجی میرزایی گفت: چون در سال نخست باید مراحل احراز صلاحیت‌ها انجام شود این کار به تدریج انجام و معلمان در مدت سه سال در رتبه‌های مختلف قرار می‌گیرند.

واکسیناسیون معلمان مردادماه انجام می‌شود
وی در باره واکسیناسیون فرهنگیان اضافه کرد: با هماهنگی‌هایی که با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و ستاد ملی کرونا انجام شد مقرر است معلمان به عنوان یکی ازاقشار حساس جامعه در مردادماه مشمول واکسیناسیون شوند.
حاجی میرازیی ادامه داد: با انجام واکسیناسیون تلاش می‌شود در مهر آینده مدرسه‌ها به صورت حضوری برگزار شوند.
وی تاکید کرد: تجربه یک سال کار در شرایط کرونایی به ما و همه جامعه جهانی این واقعیت را اثبات کرد که معلم و مدرسه هیچ جایگزینی ندارند و بنابراین باید به فضای مدرسه بازگردیم تا بتوانیم آموزش با کیفیت را تجربه کنیم.
دیدار و صحبت در فضای مجازی با معلمان و دانش آموزان از طریق شبکه شاد با هدف آگاهی از وضعیت دانش‌آموزان، برگزاری شورای آموزش و پرورش، شورای معاونان و روسای شهرستان‌ها و مناطق، افتتاح یک باب واحد آموزشی ۶ کلاسه و بازدید از ۲ حوزه امتحانی دانش آموزان از جمله برنامه‌های سفر یک روزه وزیر آموزش و پرورش به استان بوشهر است.
انتهای پیام/
 پنج هزار میلیارد تومان برای اجرای طرح رتبه بندی معلمان پیش بینی شد خبرگزاری ایرنا


نظرها بسته شده اند

نمایش 0 نظر

پژوهشیار