بهبودی خبر داد:

تامین اعتبار 458 میلیارد ریالی پایاب سدهای آیدوغموش و سهند

1400/03/12 - 12:41 - کد خبر: 45029 نسخه چاپی

نصر: رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان شرقی از تامین اعتبار 458 میلیارد ریالی شبکه‌های پایاب سدهای آیدوغموش و سهند خبر داد.

به گزارش نصر، داود بهبودی پیش از ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: شبکه‌های آبیاری و زهکشی پایاب سد آیدوغموش شهرستان میانه و سد سهند شهرستان هشترود از جمله بزرگترین طرح های آبی واقع در شهرستان‌ها و کل استان به شمار می‌روند.
وی افزود: در سنوات گذشته برای تامین کسری اعتبار این طرح‌ها در استان از مشارکت بخش خصوصی در قالب شرکت‌های تعاونی آب‌بران، با انعقاد تفاهم نامه‌های فی مابین سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان، شرکت آب منطقه ای استان، سازمان جهاد کشاورزی و فرمانداری‌های شهرستان‌ها استفاده گردید تا روند اجرایی اتمام برخی از واحد‌های عمرانی این طرح‌ها عملیاتی شود.
بهبودی تصریح کرد: این دو پروژه برای استفاده از ظرفیت تبصره 19 ملی قانون بودجه سال 1399 پیشنهاد شده بود که به سرانجام نرسید و لیکن با پیگیری‌های مجدانه این سازمان و همکاری‌های شرکت آب منطقه‌ای استان در سال جاری اعتباری به مبالغ 116 میلیارد ریال برای طرح شبکه آبیاری و زهکشی آیدوغموش و 226 میلیارد ریال  برای طرح شبکه سهند با تخصیص 100درصدی ابلاغ شد.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان شرقی خاطرنشان ساخت: این اعتبارات علاوه بر اعتبارات پیش بینی شده در پیوست قانون بودجه سال 1400 به مبالغ 97 میلیارد ریال برای آیدوغموش و 19 میلیارد ریال برای سهند و در مجموع بالغ بر 458 میلیارد ریال است.
وی ادامه داد: پیش بینی می‌شود با اعتبارات تامین شده یک هزار و240 هکتار از اراضی طرح شبکه آبیاری و زهکشی آیدوغموش و1500 هکتار از اراضی طرح شبکه آبیاری و زهکشی سهند تا پایان سال آماده بهره برداری باشد.
انتهای پیام/
تامین اعتبار 458 میلیارد ریالی پایاب سدهای آیدوغموش و سهند نصر


نظرها بسته شده اند

نمایش 0 نظر

پژوهشیار