خبر/

فردا آخرین روز پروازهای طرح اربعین/ هزارو 336 پرواز عتبات تا ۲۷ مهر انجام شد

1398/07/29 - 12:18 - کد خبر: 4498 نسخه چاپی

نصر: مقام مسئول سازمان هواپیمایی کشوری با بیان اینکه فردا آخرین روز پروازهای طرح سفرهای زیارتی اربعین حسینی است، گفت: تا روز اربعین ۱۳۳۶ پرواز توسط شرکت‌های هواپیمایی از ۱۲ فرودگاه کشور به نجف و بغداد انجام شد.

به گزارش نصر به نقل از فارس، رضا جعفرزاده در گفت”وگویی اظهار داشت: طرح سفرهای هوایی اربعین از 17 مهر آغاز شد و تا 30 مهر ادامه دارد. 

مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری ادامه داد: از 17 مهر تا روز اربعین (27 مهر) 1336 پرواز عتبات توسط شرکت”های هواپیمایی انجام شد و این پروازها تا پایان وقت روز 30 مهر ماه ادامه دارد، اگرچه پروازهای برنامه”ای شرکت”های هواپیمایی مثل سابق انجام می”شود.

وی افزود: از 1336 پرواز مذکور تعداد 1244 پرواز به نجف و 92 پرواز به بغداد بود، این پروازها توسط 11 شرکت هواپیمایی از 12 فرودگاه کشور انجام شد.

جعفرزاده با تاکید بر اینکه تعداد پروازهای طرح اربعین از 1500 پرواز عبور خواهد کرد، گفت:” انجام این پروازها در شرایط فعلی موفقیتی برای دست اندرکاران صنعت تلقی می”شود، البته چند مورد تأخیر نیز در فرودگاه نجف داشتیم که به دلیل ترافیک این فرودگاه و ”نقص فنی 2 الی 3 فروند از این هواپیماها بود.

وی تأکید کرد: این موفقیت”ها مرهون هماهنگی”های صورت گرفته بین دستگاه”های نظارتی، نیروهای امنیتی و انتظامی، گمرک و حراست فرودگاه”ها، سازمان هواپیمایی کشوری، شرکت فرودگاه”ها و ناوبری هوایی ایران و شرکت”های هواپیمایی،  است.

مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری ضمن قدردانی از همکاری زائران در انجام مناسب پرواز اربعین گفت: سازمان هواپیمایی کشوری آماری که بابت گزارش”های مردمی تخلفات صورت گرفته ثبت شده است را بررسی کرد و با متخلفان برخورد قانونی داشت.

بنابراین گزارش برای تاریخ”های 20 تا 30 مهرماه امسال، نرخ بلیت پروازهای تهران ـ نجف ـ تهران و تهران ـ بغداد ـ تهران 2.2 میلیون تومان و نرخ بلیت مشهد ـ نجف ـ مشهد و مشهد ـ بغداد ـ مشهد 2.8 میلیون تومان تعیین شده است، نرخ بلیت سایر شهرستان”ها هم در مسیرهای نجف و بغداد مشابه نرخ تهران به نجف و بغداد است؛ نرخ بلیت”های یکطرفه در مسیرهای تهران ـ نجف یک میلیون و 100 هزار تومان و در مسیر مشهد ـ نجف یک میلیون و 400 هزار تومان تعیین شده است.

انتهای پیام/

فردا آخرین روز پروازهای طرح اربعین/ هزارو 336 پرواز عتبات تا ۲۷ مهر انجام شد نصر


نظرها بسته شده اند

نمایش 0 نظر

پژوهشیار