استاندار آذربایجان غربی؛

ظرفیت‌های معدنی آذربایجان غربی به درستی معرفی نشده‌اند

1398/07/29 - 12:08 - کد خبر: 4495 نسخه چاپی

نصر: استاندار آذربایجان غربی با تاکید بر اینکه ظرفیت های معدنی استان به درستی احصا و معرفی نشده اند، از مدیران مربوطه خواست که هر چه سریعتر ظرفیت‌های معدنی قابل سرمایه گذاری را شناسایی کنند.

به گزارش نصر به نقل از ایسنا، محمد مهدی شهریاری در جلسه بررسی و حل مسائل و مشکلات واحدهای معدنی که در استانداری تشکیل شد با بیان اینکه از ظرفیت های معدنی بخوبی استفاده نشده و صرفا افتخار بیان آمارها نصیب استان شده است، گفت: برای بهره مندی از قدرت معادن در تولید ثروت و اشتغال باید جدی تر از امروز مدیران برای شناسایی ظرفیت ها، حل مشکل معدنکاران و واحدهای معدنی پای کار بیایند.

وی با بیان اینکه وظیفه داریم تا ضمن احیای واحدهای راکد، از تعطیلی واحدهای معدنی فعال نیز جلوگیری کنیم، گفت: بسیاری از واحدها با اندکی توجه در حوزه تقسیط بدهی های مالیاتی، تامین زیرساخت هایی چون برق، آب و راه توانایی اشتغال زایی بالایی را دارند.

مقام عالی استان با اشاره به شرایط سخت تولید و صادرات، حمایت از واحدهای نیمه فعال و فعال را واجب و ضروری دانست و افزود: قابل قبول نیست که واحدی بخاطر کوتاهی و عدم مسئولیت پذیری ما مدیران تعطیل شود. لذا مدیران به حل مشکلات این حوزه اهتمام بیشتری داشته باشند.

شهریاری با بیان اینکه هر ماه گزارش اقدامات مسئولین در حوزه حل مشکلات واحدهای معدنی را از مدیران مطالبه خواهد کرد، ادامه داد: یکی از راهکارهای افزایش سرمایه گذاری در حوزه معدن، انجام استعلامات لازم از سوی سازمان های مربوطه و آماده سازی بستر برای سرمایه گذاری قانونی است.

انتهای پیام/

ظرفیت‌های معدنی آذربایجان غربی به درستی معرفی نشده‌اند نصر


نظرها بسته شده اند

نمایش 0 نظر

پژوهشیار