استاندار اردبیل؛

دانشکده علوم و فناوری آب‌های گرم در اردبیل راه‌اندازی می‌شود

1400/03/11 - 10:00 - کد خبر: 44947 نسخه چاپی

نصر: استاندار اردبیل از ایجاد دانشکده علوم و فناوری آب‌های گرم در استان خبر داد و گفت:هدف از تاسیس این دانشکده بهره‌برداری از قابلیت‌های موجود در استان و ارتقاء سطح دانش مرتبط با صنعت آب‌های گرم و معدنی در کشور است.

به گزارش نصر، اکبر بهنامجو دوشنبه در دیدار با  رییس دانشگاه آزاد اسلامی برتامین زیرساخت‌ها و ملزومات تاسیس دانشکده علوم و فناوری آب های گرم و معدنی  در استان  تاکید کرد.
وی از امضای تفاهم نامه و توافق بین استانداری اردبیل و دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد و افزود: ایجاد مجتمع پزشکی آب درمانی در شهر سرعین با بهره‌گیری از ظرفیت دانشکده علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل و طراحی واحدهای درسی مرتبط با پزشکی آب درمانی از اهداف اصلی این دیدار بود.
استاندار اردبیل با بیان اینکه باید همه دستگاه های اجرایی مرتبط در این مسیر تسعیل گری کنند بیان کرد:  در این رابطه استانداری اردبیل تسهیل گری و تامین زیر ساخت های لازم برای ایجاد مجتمع مذکور را متعهد شده و مشارکت در بهره برداری از پروژه چاه های ژئوترمال مشگین شهر و ایجاد شهرک گلخانه ای نیز از اهداف دیگر این نشست بود.
وی ادامه داد: با هدف توسعه اقتصاد دانش بنیان استان اردبیل و بهره گیری بیشتر از ظرفیت های دانشگاه آزاد اسلامی در این رابطه گفتگو شد و به نتیجه خوبی برای توسعه استان رسیدیم.
بهنام جو تصریح کرد: آمایش رشته های تحصیلی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در استان بر اساس نیازهای توسعه ای پیش بینی شده مورد بحث قرار گرفت که مستندات آن در آینده نزدیک از طریق استانداری ارائه می شود.
استاندار اردبیل گفت: تاسیس سرای نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی در مجموعه ای ۳۵هکتاری برای توسعه شرکت های فناور و دانش بنیان جز برنامه های نشست با رییس دانشگاه آزاد بود که تامین زیرساخت های لازم برای تاسیس این مجموعه را نیز استانداری اردبیل برعهده گرفت.
دانشکده علوم و فناوری آب‌های گرم در اردبیل راه‌اندازی می‌شود خبرگزاری ایرنا


نظرها بسته شده اند

نمایش 0 نظر

پژوهشیار