نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی:

نهادهای فرهنگی دچار روزمرگی هستند

1400/03/10 - 10:27 - کد خبر: 44868 نسخه چاپی

نصر: نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با انتقاد از این‌که نهادهای فرهنگی به روزمرگی دچار هستند، گفت: سند جامع و نقشه راه اولویت‌های فرهنگی نداریم و امیدوارم تدوین این نقشه راه بتواند نیازهای این حوزه را برآورده کند.

به گزارش نصر، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم در هشتاد و هفتمین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان با تاکید بر تعیین نقش و سهم استان در سند مهندسی فرهنگی کشور، گفت: باید اولویت‌های فرهنگی استان به دقت شناسایی شده و متولیان فرهنگی برای رفع این مشکلات، چاره اندیشی و برنامه ریزی اساسی داشته باشند.
وی با بیان این‌که نهادهای فرهنگی در مورد تدوین این سند جدیت داشته باشند، افزود: نهادهای فرهنگی باید تلاش کنند تا در این زمینه الگوی سایر استانها باشیم.
وی اهمیت تدوین سند برش استانی نقشه مهندسی فرهنگی کشور را یادآور شد و گفت: تعیین مسائل فرهنگی اولویت دار استان به قدری حائز اهمیت است که یکی از اساتید حوزه، ماموریت احصاء مسائل فرهنگی و ارائه راهکارهای عملی را به عهده گرفته است تا در بین ۱۱ استان انتخاب شده در کشور، آذربایجان شرقی هم برنامه عملیاتی در برش استانی سند فرهنگی کشور ارائه دهد.
نماینده ولی فقیه در استان در ادامه با تبریک پیروزی بشار اسد در انتخابات سوریه گفت: پیروزی بشاراسد بشارت دومین پیروزی جبهه متحد مقاومت در سال ۱۴۰۰ و بشارت دهنده دو پیروزی دیگر در انتخابات کشورهای جبهه مقاومت است.
وی با بیان اینکه ۷۸ درصد واجدین شرایط رأی در سوریه در انتخابات این کشور مشارکت داشته اند، گفت: این میزان مشارکت نتیجه ۱۰سال مقاومت در میدان مبارزه راهبردی است و این دومین پیروزی جبهه متحد مقاومت در سال ۱۴۰۰ است، نخستین پیروزی در جنگ ۱۲ روزه که فصل نوینی در دفاع از مردم فلسطین باز کرد و دومین هم پیروزی بشار اسد که ۱۰سال پای مردم و کشورش و جبهه مقاومت ایستاد.
وی تاکید کرد: مشارکت پرشور در انتخابات جمهوری اسلامی ایران و انتخابات عراق در پاییز پیروزی دیگر در کشورهای جبهه مقاومت خواهد بود.
حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم در ادامه با اشاره به انتخابات پیش رو و هدف قرار دادن امید و انگیزه مردم توسط دشمنان گفت: باید با امیدآفرینی در جامعه، مانع توطئه دشمنان برای ایجاد یاس و ناامیدی باشیم.
وی با بیان اینکه دشمن در تلاش است تا روح ناامیدی را در کالبد جامعه تزریق کند، افزود: امید یکی از مفاهیم بسیار نزدیک به خوش بینی و یکی از ویژگی های زندگی است که افراد برای جستجوی فردای بهتر باید به دنبال امید و امیدواری باشند، امید یعنی انتظار موفقیت و آینده بهتر و دلیلی برای زیستن، وقتی امید در دل ها نشست اشتیاق زندگی با نشاط در بین مردم افزایش می یابد و در مقابل یاس و ناامیدی بزرگترین دشمن یک ملت است که باید تلاش کنیم یاس و ناامیدی را از دل مردم پاک کنیم.
به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی، حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم با تاکید بر حضور و مشارکت حداکثری در انتخابات گفت: مشارکت در انتخابات خنثی کننده همه نقشه‌های دشمن علیه ملت ما است، آنها میخواهند با سیاه نمایی و ناامید سازی و تاریک نشان دادن آینده مردم را نسبت به کشور خودشان مایوس کنند، اما با آگاهی و انتخاب آگاهانه مردم باز هم دشمنان ملت ناکام خواهند ماند.
انتهای پیام/
 نهادهای فرهنگی دچار روزمرگی هستند خبرگزاری ایسنا


نظرها بسته شده اند

نمایش 0 نظر

پژوهشیار