یک مسوول در سازمان جهادکشاورزی استان خبر داد:

راه اندازی نخستین سامانه تلفن گویای کشاورزی کشور در آذربایجان شرقی

1400/03/08 - 09:47 - کد خبر: 44729 نسخه چاپی

نصر: مدیر هماهنگی ترویج کشاورزی سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی از راه اندازی آزمایشی سامانه تلفن گویای کشاورزی در استان همزمان با استان‌های اردبیل، فارس و لرستان برای نخستین بار در کشور خبر داد.

به گزارش نصر، آیت الله عبادپور در گفت‌وگو با خبرنگاران، با اعلام این مطلب، گفت: تمامی بهره برداران حوزه کشاورزی در این چهار استان، می‌توانند جهت مشاوره تلفنی در خصوص مسائل فنی کشاورزی از طریق شماره سراسری ۰۹۶۸۰۰، با استفاده از خط تلفن ثابت و یا تلفن همراه، با متخصصان استان خود تماس حاصل کنند.
وی بیان کرد: در این سامانه تعداد ۳۹ محقق معین در هر استان در قالب ۱۳ گروه تماس (RING GROUP) تعریف شده است که کشاورزان از طریق منوهای خودکار سامانه به کارشناس پهنه خود و یا محققان معین بر اساس سه گروه اصلی زراعت (زیرگروه‌‍‌های بذر و رقم، گیاهپزشکی، تغذیه، آبیاری و آب و خاک)، باغبانی (زیرگروه‌های بذر و رقم، گیاهپزشکی، تغذیه، آبیاری و آب و خاک) و دام و طیور و آبزیان (زیرگروه‌های دام سنگین، دام سبک، طیور، آبزیان، زنبورعسل و کرم ابریشم) به متخصصان موردنظر متصل می‌شوند.
وی با بیان این‌که در ساعات خارج اداری و روزهای تعطیل، پیام کشاورز ضبط شده و متخصصان استانی می‌توانند از طریق سامانه تلفن گویا، به پیام‌های ضبط شده دسترسی داشته باشند، گفت: از دیگر ویژگی‌های این سامانه در آینده نزدیک، تعریف گویش و زبان محلی برای هر استان است. پس از اجرای آزمایشی، به تدریج سایر استان‌های کشور نیز به سامانه متصل خواهند شد.
تمامی مراحل طراحی و اجرای این سامانه به عنوان دستاورد ستاد هوشمندسازی کشاورزی، در مرکز فناوری اطلاعات و اطلاع رسانی سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی به انجام رسیده است.
به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان، در مرحله بعدی، به زودی امکان ارتباط با متخصصان کشاورزی علاوه بر تماس مستقیم تلفنی، از طریق اپلیکیشن تاک و ارتباط برقراری چت (متنی، صوتی و تصویری، ارسال بسته صوتی و تصویری) برقرار خواهد شد تا امکان ارتباط بهره برداران بخش کشاورزی با متخصصان، به شیوه‌های مختلف برقرار شود.
انتهای پیام/
 راه اندازی نخستین سامانه تلفن گویای کشاورزی کشور در آذربایجان شرقی خبرگزاری ایسنا


نظرها بسته شده اند

نمایش 0 نظر

پژوهشیار