شهردار تبریز خبر داد:

طرح سفر ارزان متقابل برای شهروندان شیراز و تبریز

1400/03/06 - 13:52 - کد خبر: 44676 نسخه چاپی

نصر: شهردار تبریز گفت: در نظر داریم تا با امضای تفاهم‌نامه توسعه گردشگری بین شیراز و تبریز، زمینه‌ای فراهم شود تا شهروندان دو کلانشهر، سفری ارزان به این شهرها داشته باشند.

به گزارش نصر، ایرج شهین‌باهر در حاشیه نشست مشترک اعضای شوراهای اسلامی تبریز و شیراز، ابراز امیدواری کرد تا حضور اعضای شورای شهر شیراز در تبریز، علاوه بر تبادل اطلاعات و تجربیات مدیریت شهری، فضایی برای توسعه اقتصادی دو کلانشهر تاریخی کشور فراهم کند.
وی گفت: می‌توانیم تسهیلاتی برای مردم دو شهر ایجاد کنیم تا اولویت اول سفرشان به تبریز یا شیراز باشد.
وی افزود: موضوعات اقتصادی و سرمایه‌گذاری نیز می‌توانند بخش دیگری از مفاد تفاهمات بین مدیریت شهری شیراز و تبریز باشد.
به نقل از روابط عمومی شهرداری تبریز، شهین‌باهر گفت: در سفر اعضای شورای شهر شیراز به تبریز، از اقدامات انجام شده در دوره پنجم شورای شهر در شهر شیراز آگاهی یافتیم و متقابلا تجربیات خود را در مدیریت شهری و اقدامات شاخص شهرداری و شورای شهر تبریز در اختیار آن‌ها قرار دادیم که مورد استقبال اعضای شورای شهر شیراز قرار گرفت.
وی هم‌چنین در این نشست، اظهار کرد: برخی از شهرهای کشور عملکرد خوبی در حوزه‌های مختلف شهری دارند که می‌تواند محل تبادل تجربه بین شهرها در توسعه پایدار باشد.
وی افزود: در دوره فعلی مدیریت شهری تبریز، اقدامات خوبی در حوزه‌های مختلف عمرانی، فضای سبز، مسیرگشایی و شفافیت انجام گرفته است ولی شاید شاخص‌ترین عملکرد دوره فعلی تدوین برنامه پنج ساله و چشم‌انداز ۱۲ ساله شهری است که بودجه سالانه شهر بر اساس آن پیش‌بینی و ارائه می‌شود.
شهردار تبریز تصریح کرد: با تدوین و تعریف شاخص‌های توسعه و اولویت‌ بندی پروژه‌های شهری، اجازه سلیقه‌ گرایی به افراد داده نشده است.
رئیس شورای اسلامی شهر شیراز نیز در این نشست، گفت: کلانشهرهای تبریز و شیراز اشتراکات فراوانی دارند که می‌تواند محل تبادل تجربه قرار گیرد.
سید عبدالرزاق موسوی اظهار کرد: در حوزه‌های مختلف شهری و فرهنگی به خصوص شعر و ادب اشتراکات زیادی داریم که می‌تواند اساس همکاری بیشتر دو کلانشهر در آینده باشد.
شهرام دبیری، رئیس شورای اسلامی شهر تبریز نیز خاطرنشان کرد: تجربیات خوبی از شهر شیراز در این نشست بیان شد که مسائل ساختاری این شهر در حوزه‌های مختلف برای ما نیز قابل استفاده است.
وی افزود: سال گذشته در شهر تبریز، بیش از ۹۰ درصد تحقق بودجه داشتیم و در حوزه شفافیت، پیشگیری از فساد، صدور پروانه‌ دو مرحله‌ای ساخت، اقدامات چشمگیری انجام داده‌ایم.
انتهای پیام/
 طرح سفر ارزان متقابل برای شهروندان شیراز و تبریز خبرگزاری ایسنا


نظرها بسته شده اند

نمایش 0 نظر

پژوهشیار