کمک دو هزار میلیارد ریالی سازمان‌های مردم‌نهاد آذربایجان‌شرقی به نیازمندان

1400/03/04 - 15:29 - کد خبر: 44551 نسخه چاپی

نصر: مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان‌شرقی، گفت : مردم به رغم مشکلات معیشتی و اقتصادی، در دوره شیوع کرونا با تمام توان از همنوعان نیازمند خود در قالب طرح‌های مختلف کمک مومنانه حمایت کردند.

به گزارش نصر، بدرشکوهی در اولین جلسه مرکز هماهنگی مشارکت‌های مردمی برای مبارزه با کرونا استان آذربایجان‌شرقی  با اشاره به ابلاغ دستورالعمل تاسیس این مرکز از سوی وزارت کشور و تاکید بر اهمیت فرهنگ‌سازی بیشتر در این زمینه اظهار کرد: انتظار داریم رسانه‌ها در این زمینه، توجه بیشتری نسبت به انتشار عملکرد و همکاری با مجموعه‌های فعال در زمینه کمک‌های مردمی داشته باشند.
 وی با اشاره بیش از 877 تشکل و سازمان‌های مردم‌نهاد در زمینه موضوعات مربوط به کرونا عنوان کرد: فعالیت نوع دوستانه مردم در این دوران، تداعی‌کننده صحنه‌های ایثار و از خودگذشتگی دفاع مقدس است.
مدیرکل امور اجتماعی استانداری آذربایجان‌شرقی در ادامه سخنان خود ابراز کرد: بر اساس آخرین آمار، سازمان‌های مردم‌نهاد استان بیش از ۲ هزار میلیارد ریال برای کمک‌های نقدی و توزیع بسته‌های معیشتی و بهداشتی در بین مردم نیازمند اختصاص داده‌اند.
شکوهی در تشریح اهداف تاسیس مرکز هماهنگی مشارکت‌های مردمی برای مبارزه با کرونا گفت: استفاده از ظرفیت‌های مختلف مردمی از جمله مساجد، نهاد بسیج، خیران و سمن‌ها در راستای اجرای مصوبات ستاد ملی و استانی کرونا و کمک به تامین معیشت اقشار آسیب‌پذیر و ایجاد هم‌افزایی، تعامل و تفاهم میان نیروهای اجتماعی از مهم‌ترین راهبردهای مرکز هماهنگ مشارکت‌های مردمی استان خواهد بود.
 وی ادامه داد: این مرکز ضمن شناسایی مشکلات و مسائل مبتلابه استانی ناشی از کرونا  و ارتقاء سطح تعامل بین دستگاهی و افزایش همکاری و یکپارچگی میان تیم‌های فعال در این عرصه اقدام به جذب حداکثری ظرفیت‌های مردمی  به عنوان هماهنگ‌کننده و تسهیل‌گری حاکمیتی و رفع موانع پیش روی فعالیت‌های مشارکتی مردمی و حمایت از اقشار آسیب‌پذیر خواهد کرد.
انتهای پیام/
کمک دو هزار میلیارد ریالی سازمان‌های مردم‌نهاد آذربایجان‌شرقی به نیازمندان خبرگزاری فارس

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار