خبر/

قهرمانی تیم دوومیدانی آذربایجان شرقی در مسابقات کشوری

1400/03/03 - 12:24 - کد خبر: 44442 نسخه چاپی

نصر: مسابقات دوومیدانی قهرمانی بزرگسالان کشور گرامیداشت زنده یاد ابراهیم نوح نژاد با قهرمانی تیم آذربایجان شرقی در بخش آقایان و جابجایی دو رکورد ملی در رده سنی نوجوانان و جوانان به پایان رسید.

به گزارش نصر، این رقابت‌ها از صبح روز شنبه یکم‌ خرداد، به میزبانی شهر اراک و با حضور ۱۷۰ ورزشکار از ۳۲ تیم از سراسر کشور آغاز شد و ورزشکاران در ۲۳ ماده به مصاف یکدیگر رفتند.
در روز نخست (شنبه) ورزشکاران در مواد ۲۰ کیلومتر پیاده روی، ۱۱۰ متر با مانع، ۱۰۰ متر، پرش سه گام پرتاب نیزه، ۴۰۰ متر، پرش با نیزه، پرتاب دیسک، ۱۵۰۰ متر، ۵۰۰۰ متر و ۴ در ۱۰۰ متر امدادی با یکدیگر به رقابت پرداختند.
با توجه به این‌که این میدان یکی از فرصت‌های اصلی ورزشکاران برای دستیابی به سهمیه المپیک توکیو به شمار می‌رفت، تمام تلاش خود را برای دستیابی به حدنصاب‌ بازی‌های المپیک به کار گرفتند، که در پایان ارشیا مصدقی موفق شد رکورد ملی ماده پرش با نیزه را در رده‌های سنی نوجوانان و جوانان ( که با ۴.۷۰متر متعلق به خودش بود) ارتقا دهد.
در ماده ۴۰۰ متر نیز سجاد هاشمی آهنگری در مصافی دیدنی با رقیبان خود تنها یک صدم ثانیه تا برابری با رکورد ملی این ماده فاصله داشت.
در ادامه و در روز دوم یکشنبه دوم خردادماه ورزشکاران در حالی به کار خود ادامه دادند که بارندگی شدید در شهراراک لحظاتی موجب توقف در برگزاری مسابقات شد. به همین دلیل پرندگان ارتفاع به سختی توانستند کار خود را به پایان برسانند و از انتخاب موانع بالاتر باز مانند. دوی ۲۰۰ متر نیز با لحظاتی تاخیر برگزار شد تا شرایط برای دوندگان این ماده کمی بهتر شود.
دوندگان نیمه استقامت و استقامتی نیز در مواد ۸۰۰، ۱۵۰۰ و ۳۰۰۰ متر با مانع رقابتی تنگانگ و شانه‌به شانه را تجربه کردند.
در این مسابقات سجاد هاشمی و میلا ناصح جهان به ترتیب دو مدال طلا و دو مدال نقره در ماده‌های ۲۰۰ متر و ۴۰۰ متر و مهدی پیرجهان در ماده ۴۰۰ متر با مانع مدال طلا، سجاد پیرآیقرچمن در ماده پرتاب دیسک مدال برنز و در ماده ۴*۴۰۰ متر امدادی تیم آذربایجان شرقی مقام اول را کسب کرد.
در پایان نیز در مجموع نتایج تیم آذربایجان شرقی کاپ قهرمانی را از آن خود کرد و تیم‌های همدان و گلستان به ترتیب دوم و سوم شدند.
به نقل از روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان، این مسابقات طی روزهای چهارم و پنجم خرداد ماه در بخش بانوان نیز برگزار خواهد شد.
انتهای پیام 
قهرمانی تیم دوومیدانی آذربایجان شرقی در مسابقات کشوری خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار