خبر/

پیام تبریک فرمانده لشکر ۲۱ حمزه آذربایجان بمناسبت سالروز آزادی خرمشهر

1400/03/01 - 17:26 - کد خبر: 44333 نسخه چاپی

نصر: ارشد نظامی ارتش در آذربایجان شرقی و اردبیل و فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر ۲۱حمزه، در پیامی فرارسیدن سوم خرداد ماه سالروز آزادسازی خرمشهر را تبریک گفت.

به گزارش نصر، متن پیام امیر سرتیپ دوم شفیعی بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم
سوم خرداد سال ۶۱ یادآور سالروز یک پیروزی بزرگ در اذهان ملت سرافراز ایران و عملیات غرور آفرین بیت المقدس می باشد که به آزادسازی خرمشهر منجر شد.
 این روز مهم را باید نقطه اوج قله شکوه دوران دفاع مقدس بدانیم، چرا که این مقطع زمانی یادآور رشادت، رادمردی و جانفشانی مردانی است که با سلاح ایمان، عزت و خودباوری و با تمام توان، در برابر تمامیت خواهی و ستمگری استکبار منطقه ایستادند و با تقدیم شهدای بسیار به پیروزی رسیدند.
مردم شریف ایران اسلامی که با عنایت پروردگار متعال و فرماندهی معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره)، انواع توطئه های دشمنان را پس از پیروزی انقلاب اسلامی با فداکاری و ایثار، در نطفه خفه کرده بودند؛ در دوران ۸ سال دفاع مقدس نیز با ایستادگی و مقاومت در دفاع از دین و شرف و ارزش های مقدس این آب و خاک، مجاهدت ورزیدند و با نهادن جان خویش در طبق اخلاص، حماسه های ماندگار و بی نظیری چون حماسه آزادسازی خرمشهر را رقم زدند و اجازه ندادند تا حتی یک وجب از خاک کشور در دست دشمن باقی بماند.
بی تردید نقش ارتش جمهوری اسلامی ایران در طول جنگ تحمیلی و تا وقوع این پیروزی بزرگ و ارزشمند، غیر قابل انکار است. دلاورمردان ارتشی با تمام توان در برابر آماج حملات دشمن مقاومت کردند و بعدها تا پای جان جنگیدند و ایثارگری کردند تا یک وجب از خاک پاک این مرز و بوم به دست دشمنان این سرزمین نیفتد. بدون شک دلاوری ها و فداکاری های ارتشیان غیور و دلاور در آن سال ها و عملیات های منجر به آزادی خرمشهر و عملیات بیت المقدس از  نقاط بسیار روشن و پرغرور ارتش جمهوری اسلامی ایران در تاریخ انقلاب اسلامی می باشد.
اینک با وجود گذشت سالیان بسیار از فتح خرمشهر مظلوم، اندیشیدن به آنچه باعث پیروزی  و فتح‌الفتوح آزادسازی خرمشهر شد، برای امروز کشور و همه ی ما بسیار الهام بخش و دارای نکات بسیار می باشد. اگرچه امروزه ابزار‌های دشمنی و مخالفت با ملت شریف ایران اسلامی تغییر یافته، اما دلاورمردان ارتشی در کنار سایر نیروهای مسلح و مسئولین جمهوری اسلامی ایران به دشمنان ثابت کرده اند که در راه پیشرفت، توسعه و حفظ ارزش‌های متعالی خود، هر لحظه آماده از خودگذشتگی و خلق حماسه‌ای دیگر با رنگ و بوی "سوم خرداد" می باشند.
اینجانب ضمن گرامی داشت یاد و خاطره تمامی شهدای گرانقدر ۸ سال جنگ تحمیلی، فرارسیدن سوم خرداد، سالروز فتح غرور آفرین خرمشهر را به خانواده معظم شهدا، ارتشیان دلیر و قهرمان و به ویژه مردم شهید پرور ایران اسلامی تبریک و تهنیت عرض می نمایم و از درگاه ایزد منان برای این مردم بزرگوار و پراستقامت سلامتی و سربلندی مسئلت می نمایم و از خداوند می‌خواهم در حفظ و حراست از این کیان پرمهر، که با خون جوانان این سرزمین آغشته شده است، امانتداران صالح و شایسته‌ای باشیم.

سرتیپ دوم ستاد امیرحسین شفیعی
انتهای پیام/
پیام تبریک فرمانده لشکر ۲۱ حمزه آذربایجان بمناسبت سالروز آزادی خرمشهر نصر


نظرها بسته شده اند

نمایش 0 نظر

پژوهشیار