رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی خبر داد:

صادرات بیش از دو هزار تن سیب درختی از گمرکات آذربایجان غربی

1398/07/28 - 10:56 - کد خبر: 4429 نسخه چاپی

نصر: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی از صادرات بیش از دو هزار تن سیب درختی از گمرکات استان طی 6 ماهه نخست سال جاری خبر داد.

به گزارش نصر به نقل از ایسنا، بابایی در گفت وگویی با بیان اینکه 113 هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان به باغات اختصاص یافته که از این میزان 60 هزار و 470 هکتار سیب درختی است، افزود: پیش بینی می شود در سال جاری بیش از یک میلیون و 100هزار تن سیب درختی در استان برداشت شود.

وی به میزان صادرات سیب درختی اشاره کرد و با بیان اینکه سهم آذربایجان غربی از صادرات سیب درختی کشور، سالانه 44 میلیون دلار است، گفت: در 6 ماهه نخست سال جاری، 58 هزار و 700 تن سیب درختی از گمرکات کشور صادر شده است و سهم صادرات این محصول از گمرکات استان، طی 6 ماهه نخست سال جاری، 2 هزار و 200 تن است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی اضافه کرد: 330 هزارتن سیب در استان برای مصارف صنعتی و فروش فصلی برای تازه خوری روانه بازارهای داخل کشور می شود.

وی در خصوص ذخیره سازی و فرآوری سیب تولیدی استان بیان کرد: آذربایجان غربی دارای 345 واحد سردخانه با ظرفیت ذخیره سازی و نگهداری یک میلیون تن است که میزان سیب درختی تولید شده در استان جهت ذخیره سازی، 750 هزار تن است.

بابایی با اشاره به بازارهای هدف صادرات سیب درختی استان تصریح کرد: عمده بازارهای هدف برای صادرات سیب درختی کشور، کشورهای افغانستان، پاکستان، ترکمنستان، عراق و روسیه است.

رئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت آذربایجان غربی افزود: برای حمایت از باغداران کشور و جلوگیری از متضرر شدن کشاورزان، باید صنایع تبدیلی کشور به آخرین و بروزترین ماشین آلات مجهز شوند، همچنین صنایع تبدیلی متنوع در کنار صنایع کنسانتره فعلی فعال و مراکز سورتینگ و بسته بندی مجهز ایجاد شوند.

انتهای پیام/

صادرات بیش از دو هزار تن سیب درختی از گمرکات آذربایجان غربی نصر


نظرها بسته شده اند

نمایش 0 نظر

پژوهشیار