بازگشایی رستوران‌ها در فرانسه؛ سرو دوباره قهوه فرانسوی و نان کروسان در کافه های پاریس

1400/02/29 - 15:32 - کد خبر: 44204 نسخه چاپی

نصر: امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه در کنار " ژان کاستکس" نخست وزیرش در روز بازگشایی مجدد کافه و رستوران‌ها به یک کافه در نزدیکی کاخ الیزه رفت.

به گزارش نصر، ساعاتی قبل کافه، بار و رستوران‌ها فرانسوی پس از مدت‌ها تعطیلات سراسری باز شدند. پاریسی ها نیز خوشحال و شاد برای خوردن قهوه و یک صبحانه فرانسوی به فضای باز کافه‌ها هجوم بردند.
بنا به این گزارش، برای "الی ایاچی" شهروند پاریسی زندگی در صبح چهارشنبه بیشتر از هر زمان دیگری به زندگی قبل از کرونا شبیه بود.
رویترز نوشت: "الی ایاچی" به کافه مورد علاقه‌ خود بازگشت و همراه قهوه صبحگاهی نان "کروسان" محبوبش را خورد.
کافه و رستوران‌های فرانسوی پس از تعطیلات 6 ماهه، ارائه خدمات به مشتریان را از سر گرفته‌اند. این مراکز با دستور دولت و برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا بسته شدند.
 
 
ایاچی در حالیکه در تراس کافه " Les Deux Magots" نشسته بود گفت: من بی‌صبرانه برای بازگشت به زندگی و شخصی که قبلا بودم، انتظار کشیدم. من بی تاب این لحظات بودم.
کافه " Les Deux Magots" پاریس روزگاری پاتوق مشاهیر و نویسندگان ادبی مانند "ارنست همینگوی" بوده است.
امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه در کنار " ژان کاستکس" نخست وزیرش در روز بازگشایی مجدد کافه و رستوران‌ها به یک کافه در نزدیکی کاخ الیزه رفت.
یک مشتری در حال نوشیدن قهوه در تراس  کافه " Les Deux Magots"/ کافه و رستوران‌های فرانسه پس از ماه‌ها تراس و فضای باز رستوران‌های خود را باز می‌کنند- رستوران‌های فرانسوی در ماه‌های گذشته به دلیل شیوع ویورس کرونا بسته شدند.
 
 
مکرون در حساب کاربری توییترش نوشت: دوباره اینجاییم. تراس‌ها، موزه‌ها، سینماها. بیایید دوباره عناصر تشکیل دهنده و هنرمندانه زندگی را کشف کنیم.
 همه‌گیری کرونا باعث تعطیلی بسیاری از امکان عمومی و  مراکز تجمع همگانی در جهان شده است اما تعطیلی رستوران‌ها در فرانسه که کاشف آشپزی و غذاهایی فوق العاده محسوب می‌شود، بسیار ملموس بود.
طبق اعلام سازمان همکاری‌ و توسعه اقتصادی، فرانسوی‌ها بیش از دیگر شهروندان کشورهای توسعه یافته وقت خود را به خوردن و آشامیدن در خارج از خانه اختصاص می‌دهند.
غذا خوردن در بیرون از خانه بخشی از ساختار اجتماعی فرانسوی‌ها محسوب می‌شود.
ایاچی که در بخش بازارهای مالی فعال است در این باره گفت که قبل از قرنطینه و تعطیلات سراسری هر روز به کافه " Les Deux Magots" می آمده است.  این کافه گردی بخشی از برنامه روزانه او بوده است و باعث می‌شده تا افکارش را متمرکز کند.
وی در حالیکه لپتاپی باز در برابر خود داشت، گفت: اینجا احساس می‌کنم در خانه هستم زیرا این مکان و ادم‌های آن را می شناسم.
اما عادت همیشگی او هنوز به حالت نرمال باز نگشته است. مکان مورد علاقه این مرد در داخل کافه قرار دارد که به دلیل محدودیت‌های موجود کرونایی هنوز باز نشده است.
مشتریان در فضای باز و تراس رستوران " Les Deux Magots" شهر پاریس- این رستوران روزگاری پاتوق مشاهیر و نویسندگان ادبی مانند "ارنست همینگوی" بوده است.
او می‌گوید: هوای تراس کمی سرد است. با این حال گفت: همه چیز آرام آرام به حال عادی باز می‌گردد و من خوشحالم.
از روز چهارشنبه مردم فرانسه می‌توانند در گروه‌های 6 نفره و در کنار هم در تراس و فضاهای باز کافه و رستوران‌ها دور هم جمع شده و غذا و میان وعده بخورند.
قوانین منع رفت و آمد کرونایی نیز از ساعت 19 به 21 شب موکول شده است.
برخی از متخصصان پزشکی در این کشور نیز نگرانی خود را از تعداد موارد مبتلایان کرونا در فرانسه ابراز کرده‌اند.
فرانسه در حال حاضر و به صورت متوسط از شناسایی حدود 13 هزار مبتلای جدید در این کشور خبر داده است.
این رقم در برابر ثبت 40 هزار مبتلای روزانه در قله موج ماه گذشته کرونا در فرانسه بسیار کاهش یافته  است.
 فرانسه در ماه گذشته کمپین واکسیناسیون خود را سرعت داده و تا کنون 20 میلیون نفر از مردم این کشور حداقل یک دوز و تقریبا 9 میلیون نفر از آنها دو دوز واکسن را دریافت کرده‌اند.
دولت فرانسه قصد داشت تا اواسط ماه می (اواخر اردیبهشت) حداقل 20 میلیون نفر را با دو دوز واکسینه کند. 
کاهش محدودیت‌های فرانسه در روز چهارشنبه به معنای باز شدن مغازه‌های غیر ضروری، موزه، تئاتر، اماکن ورزشی و مراکز تجمع مردم است.
یک پیش خدمت در حال سرو قهوه و نوشیدنی برای مشتریان در کافه. کافه، بار و رستوران‌های فرانسه پس از ماه‌ها تعطیلات و قرنطینه سراسری ناشی از شیوع ویروس کرونا باز شده اند.
 بی بی سی در این باره نوشت: مردم فرانسه از احتمال بازگشت به زندگی اجتماعی هیجان زده‌اند.
یک زن فرانسوی یک روز را برای دیدن سه فیلم در سینمای محلی مرخصی گرفته است.
رستوران‌ها نیز نمی‌توانند در فضای بسته خدمات ارائه دهند و تنها می‌توانند نیمی از ظرفیت خود را به مشتریان اختصصاص دهند.
سالن‌های سینما و تئاتر نیز با 35 درصد از ظرفیت سالن‌های خود مجاز به ادامه فعالیت هستند.
انتهای پیام/
بازگشایی رستوران‌ها در فرانسه؛ سرو دوباره قهوه فرانسوی و نان کروسان در کافه های پاریس خبرگزاری عصرایران


نظرها بسته شده اند

نمایش 0 نظر

پژوهشیار