محمدرضا پورمحمدی:

دانشگاه‌های آذربایجان شرقی در حوزه‌های آموزش، پژوهش و فناوری پرچم دار هستند

1400/02/29 - 09:38 - کد خبر: 44148 نسخه چاپی

نصر: استاندار آذربایجان شرقی گفت: موزه دانشگاه علوم پزشکی تبریز فقط موزه نبوده، بلکه تاریخ و پژوهش برای آیندگان است و باید کمک کنیم تا برای آیندگان ماندگار شود.

به گزارش نصر، محمدرضا پورمحمدی عصر سه شنبه در مراسم افتتاح موزه دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: توسعه فیزیکی دانشگاه علوم پزشکی تبریز که از چند سال پیش شروع شده بود، امروز در این شرایط حساس کرونایی به درد ما خورده است.
وی ادامه داد: علی‌رغم این‌که اکنون بیماری مدیریت می‌شود، اما در زمان افزایش تعداد بیماران کرونایی بخش‌های مختلفی با تجهیزات کامل در این دانشگاه راه اندازی شد. 
وی با بیان این‌که دانشگاه تبریز نیز دارای موزه تاریخ و فرهنگ بی نظیری در دنیا است، تصریح کرد: زمانی که چند سال پیش در سالگرد دانشگاه به دنبال اسناد برای این موزه بودیم، نشریاتی پیدا کردیم که قدمت چندین ساله‌ای داشتند.
پورمحمدی خاطرنشان کرد: درحالی‌که دولت‌های دیگری برای خود تاریخ درست می‌کنند ما تاریخ خودمان را دفن می کنیم و کشوری که تاریخ خودش را دفن می‌کند، کودکان و بزرگان نیز اهمیتی به آن نمی‌دهند.
وی یادآور شد: تبریز در حوزه علم و فناوری حرفی برای گفتن دارد و در بسیاری از حوزه‌ها جزو اولین‌ها است؛ به طوری‌که واکسیناسیون را عباس میرزا وارد کشور کرد و صنعت چاپ از تبریز شروع شده است.
استاندار آذربایجان شرقی گفت: دانشگاه‌های استان به ویژه دانشگاه علوم پزشکی تبریز نه فقط در ساخت و ساز، بلکه در آموزش، پژوهش و فناوری پرچم دار هستند.
انتهای پیام/
دانشگاه‌های آذربایجان شرقی در حوزه‌های آموزش، پژوهش و فناوری پرچم دار هستند خبرگزاری ایسنا


نظرها بسته شده اند

نمایش 0 نظر

پژوهشیار