مدیرکل گمرک بیله‌سوار مغان؛

۲۲۷ میلیون دلار کالا از گمرک بیله‌سوار صادر شد

1400/02/27 - 11:41 - کد خبر: 44020 نسخه چاپی

نصر: مدیرکل گمرک بیله‌سوار مغان گفت: پارسال به ارزش ۲۲۷ میلیون دلار کالا از گمرک بیله‌سوار صادر شده که این میزان نسبت به مدت مشابه سال ماقبل آن افزایش ۱۱۴ درصدی داشته است.

به گزارش نصر، رامین ظهیری روز دوشنبه در گفت و گو با به خبرنگار افزود: در سال گذشته ۲۱۵ هزار تن کالا به ارزش ۲۲۷ میلیون دلار در قالب چهار هزار و ۶۲۵ مورد اظهارنامه از گمرک مرزی بیله‌سوار صادر شده و از نظر وزنی نیز صادرات ۴۳ درصد رشد داشته است.
وی بیان کرد: عمده‌ترین اقلام صادراتی از این گمرک سیب‌زمینی، شیشه ، کاشی ، سرامیک ، مصنوعات پلاستیک و مصنوعات فلزی بوده است.
مدیرکل گمرک بیله‌سوار اظهارکرد: در حوزه واردات نیز ۱۰ میلیون دلار کالا وارد کشور شده که از لحاظ ارزش ریالی  نسبت به سال ۹۸ به میزان ۳۶ درصد کاهش داشته است.
ظهیری به آمار صادرات یک‌ماهه نخست امسال اشاره کرد و افزود: امسال ۲۷ هزار تن کالا و محصول به ارزش ۲۹ میلیون دلار از گمرک بیله‌سوار مغان به کشورهای روسیه، گرجستان و جمهوری آذربایجان صادر شده است که نسبت به  فروردین پارسال از لحاظ ریالی ۳۲۶ درصد افزایش داشته است.  
بیله‌سوار مغان در شمال اردبیل و در همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است. گمرک و پایانه مرزی این شهرستان تنها گذرگاه فعال مرزی استان اردبیل می‌باشد.
انتهای پیام/
۲۲۷ میلیون دلار کالا از گمرک بیله‌سوار صادر شد خبرگزاری ایرنا


نظرها بسته شده اند

نمایش 0 نظر

پژوهشیار